Aile Çalışma Bakanlığı alacağı kamu personeli kadrolarını paylaştı

Aile Çalışma Bakanlığı alacağı kamu personeli kadrolarını paylaştı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2021 yılında alacağı kamu personeli kadrolarını resmi gazete’de yer aldı. Kadro ihdaslarına göre hangi ünvanlarda alınacağı kamuoyuna duyuruldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2021 yılında alacağı kamu personeli kadro ihdaslarını paylaşıldı. Bakanlık hangi ünvanlarda alım yapacağı detayları tablo şeklinde resmi gazete üzerinden kamuoyuna duyuruldu.

Tabloya göre 166 kadro ayrıldığı görülüyor. Bakanlık veri hazırlama ve kontrol işletmeni, hizmetli ve teknisyen kadrolarında alımı yapacak. Bu kadrolar Cumhurbaşkanlığı kararları ile yürürlüğe girdi.

İlan bekleyen adaylar için bakanlık tarafından bilgilendirme duyuru yapması bekleniyor. Anlık haber ve kılavuzlar yayınlanması durumunda sitemiz sosyal medya ve cep uygulaması ile duyuru yapılacaktır.

bakanlik-kadrolari.jpg

Alım başvuru şartları ve başvuru şekilleri bakanlık tarafından yayınlanacak kılavuz ile duyurulacaktır. Ancak 2020 yılında kamu kurumlarına alımlarda hizmetli kadrolarına en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilmektedir.

aile-bakanlik.jpg

Teknisyen kadroları önlisans veya lisans mezunlarından yapıldı. VHKİ ise çoğunlukta lisans olmak üzere azınlıkta önlisans mezunları başvuru yapabildiği ilanlar bulunuyordu. Benzer öğrenim durumları olması bekleniyor.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.