1100 TL yardım ödeme başvuru ekranı ve sorgulama sayfası açıldı

1100 TL yardım ödeme başvuru ekranı ve sorgulama sayfası açıldı

1100 TL yardım ödemeleri başladı. Pandemi yardımı için başvuru ekranı ile birlikte 1100 TL kimlere çıkmış sorgulama sayfası aktif olarak hizmet veriyor. Vatandaşlar yeni başvuru ekranına ve sorgulama sayfasına ulaşması için adresler haber içerisinde veril

1100 TL yardım ödemeleri başvuru ekranı ve sonuçları için sorgulama sayfası açıldı. Yeni başvurular nasıl yapılacak ve sorgulama ekranına nasıl ulaşılacağı sayfa sonunda vatandaşların erişimine sunuldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Açıklaması Aynen Şöyle

Bakan Yanık: “Vefa Sosyal Destek Gruplarımız Tam Kapanma Sosyal Yardım ödemelerini konutlarda teslim etmeye başladı”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında 1.100 TL tutarındaki nakdi yardımın ihtiyaç sahiplerine, konutlarında teslim edilmeye başlandığını bildirdi.

Bakan Yanık, e-Devlet başvurularında banka hesabı bulunan veya PTT Kart kullanan toplamda yaklaşık 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1.100 TL tutarındaki destek ödemesinin tamamlandığını belirtti.

Bakan Yanık: “Ramazan Bayramı’na kadar Vefa Sosyal Destek Gruplarımız 820 bini aşkın ihtiyaç sahibi haneye destek ödemelerini konutlarında ulaştıracak. Böylece Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında toplamda 2 milyonun üzerinde haneye destek vermiş olacağız.” dedi.

Süreç içerisinde hiçbir ihtiyaç sahibi haneyi yalnız bırakmama gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Bakan Yanık, yardımların etkin ve hızlı bir şekilde teslim edilmekte olduğunun altını çizdi.

Tam Kapanma Sosyal Yardım programı ödemeleri salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik ve herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın yapılıyor. Yardım Programı hak sahipliği durumunu ise e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Sorgula” başlıklı bölümden kontrol edilebiliyor.

Başvuru veya sorgulama yapacaklar aşağıda bulunan adresleri kopyalayıp yeni sayfada açarak işlem yapabilecektir.

https://www.turkiye.gov.tr/ashb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu?basvuru=formu
https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum