MSÜ astsubay alımı geç başvuru tarihleri

MSÜ astsubay alımı geç başvuru tarihleri

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ)bünyesine öğrenci alımı için başvuruların sonlanması sonrasında başvuracak astsubay öğrenci adaylar için geç başvuru ücreti %50 artırımlı ödenecek. Başvurular nasıl yapılacak? Haberimizde.

MSÜ öğrenci aday belirleme sınavı başvurularının 23 Şubat 2021 tarihi itibariyle sonlanması sonrasında askeri öğrenci adaylarından (Astsubay) başvuru tarihini kaçıranlar, unutanlar, başvuru işlemlerini yetiştiremeyenler için ÖSYM geç başvuru tarihi açıklandı.

MSÜ astsubay askeri öğrenci alımı geç başvuruları nasıl yapılacak? Ne zaman yapılacak?

MSÜ astsubay öğrenci adayı seçimlerinde geç başvurular 03 Mart 2021 tarihinde ÖSYM  üzerinden yapılacak. Adaylardan normal başvuru tarihi olan 23 Şubat tarihine kadar başvurularını yapan asker öğrenci adayları 110,00TL sınav ücreti yatırmıştı. Ancak geç başvuru işleminde asker öğrenci adayları 110,00TL sınav ücretini %50 artırımlı olarak 165,00TL sınav ücreti ödenerek 03 Mart 2021 tarihinde başvurular yapılacak.

msu-okul1.jpg

Astsubay ve subay alımında şartlar neler

Astsubay ve subay adaylarının;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

Adayların harp okulları için en fazla 20 yaşında olması, astsubay meslek yüksekokulları için en fazla 21 yaşında olmaları,

Kadın öğrenciler sadece Harp Okullarına alınacağından kadın öğrencilerin, en fazla 20 yaşında olmaları gerekmekte,

Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2021 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olması veya dönemine bakılmaksızın 2019 ve 2020 yılında mezun olması, şartları bulunmaktadır.

Subay astsubay alımları başvuru tarihlerini mobil uygulamamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.