MSB JGK 5060 Astsubay Alımı ve Sivil Memur Alımı Kılavuzları

MSB JGK 5060 Astsubay Alımı ve Sivil Memur Alımı Kılavuzları

Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı 5060 astsubay ve sivil memur alımı kılavuzları yayınlanarak başvuru kabul etmeye başladı. MSB ile JGK personel temini için kılavuzlarını sunduk.

MSB JGK 5060 astsubay alımı ile sivil memur alımı yapıyor. Jandarma Genel Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı Kuvvet Komutanlıklarında alım için kılavuzları sundu. Adaylar kılavuz yardımı ile belirtilen tarih bitimlerine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.

MSB 81 Şehir Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri muvazzaf astsubay alımı 23 Aralık 2021 tarihi bitimine kadar başvuru yapılabilir. MSB astsubay alımı başvuru şartları arasında önlisans ve lisans mezunu olması yer alıyor.

1 Ocak 2021 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; (a) Ön lisans düzeyinde mezunlar için 25 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1996 ve daha sonraki doğumlular), (b) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1994 ve daha sonraki doğumlular).

msb-astsubay-alimi.jpg

Astsubay Alımı Başvuruların Alınması Elektronik Ortamda Olacak

Adaylar ön başvurularını 23 Aralık 2021 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Askeri Alımlar başvurusu sadece online elektronik ortamda yapılacak.

Jandarma Genel Komutanlığı 60 Sivil Memur Alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı 60 devlet sivil memuru alımı yapıyor. Adaylar başvurularını nasıl ve hangi şartlarda olacağı resmi gazete ile erişime açıldı. JGK sivil memur alımı başvuru detayları şöyle verildi.

jgk-personel-alimi.jpg

Jandarma Genel Komutanlığı İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla; J.Gn.K.lığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere (11) unvanda (60) açıktan devlet memuru alımı ile temin edilecektir.

Başvuruları 21 Aralık 2021 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.