Jandarma Genel Komutanlığı 100 Muvazzaf Astsubay Alımı (Bay Bayan)

Jandarma Genel Komutanlığı 100 Muvazzaf Astsubay Alımı (Bay Bayan)

Jandarma Genel Komutanlığı 100 muvazzaf astsubay alımı için ilana çıktı. Bu alıma bayan adaylar başvuru yapabilir. 8-23 Aralık 2021 tarihlerinden ön başvuruları nasıl yapılacak. 32 üst yaş sınırı olarak JGK ilanı sunuldu.

JGK Sözleşmeli Astsubay Alımı Duyurusu

Jandarma Genel Komutanlığı 100 muvazzaf astsubay alımı ilanı yayınlanarak başvuruları kabul etmeye başladı. Adaylar bay veya bayan olabilecek. Astsubay temini için başvuruları 8-23 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılacak. Üst yaş sınırı olarak 32 açıklanmıştır.

Ön Başvuruları Nasıl Yapılacak

Başvurular vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinden gerçekleştirilecek, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 08-23 Aralık 2021 tarihleri arasında giriş yapılacaktır.

astsubay-alimi-bayan-jgk.jpg

Yaş Durumu Öğrenim Durumuna Göre Yükselişi

Jandarma Genel Komutanlığı için lisans veya ön lisans mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1994 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir).

Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir).

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum