Jandarma Genel Komutanlığı 1640 astsubay alımı başvuruları 15-28 Mart

Jandarma Genel Komutanlığı 1640 astsubay alımı başvuruları 15-28 Mart

Jandarma Genel Komutanlığı 1640 astsubay alımı için ilana çıktı. Başvurularını 15 Mart 2021 pazartesi günü başlayacak olup 26 Mart 2021 Cuma günü sona erecektir. Jandarma astsubay alımı şartları ve detayları yazımızda.

Jandarma Genel Komutanlığı birimlerine farklı branşlarda muvazzaf sözleşmeli bay ve bayan astsubay alımı yapılıyor.

Jandarma Genel Komutanlığı 2021 yılı için 1640 astsubay alımı yapacağını yayınladı. Jandarma astsubay alımı başvuru şartları ile birlikte tarihleri açıklandı. Başvuru yapacaklar için kadro dağılımları şöyle sunuldu.

KADRO DAĞILIMI

Jandarma 1410, personel 78, ikmal 25, makiye 5, istihkam 36, bakım 44, muharebe 25, bando 2 ve sağlık 15 kişi olmak üzere kadro dağılımları sunuldu. Bu kadro dağılımında 82 kişi şehit ve vazife malulü eş ve çocuklarına ayrılmıştır.

jgk-astsubay-alimi.jpg

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Başvuru yapacaklar 2021 yılı mezun olabilecek veya mezun olması, aşağıda belirtilen 18 tabloda bulunan öğrenim durumu özelliğini taşımak, lisans üstü başvuru yapacaklar 32 yaş, sade mezunlar 27 yaşını bitirmemiş olması, silah taşımaya ve bulundurmaya bir engeli olmaması, sağlık kurulu muvazzaf astsubay olur raporu olması gerekmektedir.

KPSS PUAN DURUMLARI

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS den 60 puanı bulunuyor olması gerekmektedir. Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarında KPSS 48 puan şartı bulunmaktadır.

SINAV ÜCRETİ YATIRIMI

Ön başvuruları kabul edilenler 200 TL sınav ücreti yatıracaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar 15 Mart 2021 tarihinden itibaren Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı personel temin sistemine e-devlet üzerinden giriş yapılarak ön başvuru alınacaktır. Son başvuru 26 Mart 2021 olarak ilan edilmiştir. Sisteme kimlik bilgi güncellemesi, fotoğraf yüklemesi, adres bilgisi, iletişim bilgisi, eğitim bilgisi, KPSS sonuç belgesi ve boy kilo beyanı yüklenerek ön başvuru sonuçlandırılır. Tüm bu belgeleri yükledikten sonra okudum ve onaylıyorum butonu ila işlem tamamlanacaktır.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum