JAMYO 712 Astsubay Alımı (lise Mezun Fiziki Parkuru Yayınladı)

JAMYO 712 Astsubay Alımı (lise Mezun Fiziki Parkuru Yayınladı)

Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu 712 astsubay alımı yapacak. JAMYO astsubay adayı alımı için başvuru arları ve fiziki yeterlilik parkuru yayınladı. Başvuruları 12 Temmuz ile 8 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılacak.

JAMYO ASTSUBAY ALIMI KILAVUZ VE PARKURU

Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu 712 astsubay alımı yapacağını ilan etti. İlana göre lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Astsubay olma için fiziki yeterlilik parkuru görseli adayların erişimine sunuldu. Astsubay alımı başvuruları 12 Temmuz 2021 ile 8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Ankara ilinde bulunan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı (JSGA) yerleşkesi ile Bursa ilinde bulunan Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu yerleşkesi içerisinde bulunmaktadır.

jandarma-parkur-astsubay-subay.jpg

Başvuru Genel Şartları

Lise veya lise dengi meslek okulu mezunları veya kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar ile denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olanlar müracaat edebilecektir.

Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna başvuru için; ÖSYM tarafından yapılan 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) aldıkları puan esas alınarak;

Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanına göre, sıralamada en az 500.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak,

Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarının ise yukarıda belirtilen puanın en az %80’ini almış olması gereklidir.

Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna temin edilecek (712) erkek kontenjanın %5’i (36 öğrenci) Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarına tahsis edilecektir.

Başvuruları Nasıl Yapılacak

Başvurular 12 Temmuz 2021 günü başlayıp, 08 Ağustos 2021 günü saat 23.59’da sona erecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.