ÖSYM KPSS Ön Lisans Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

ÖSYM KPSS Ön Lisans Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılacak olan Ön Lisans Kamu seçme sınavı giriş belgeleri erişeme açıldı. ÖSYM kurumu tarafından yapılacak olan Kamu seçme sınavlarını 9 gün kala KPSS giriş belgelerini yayımladı.

ÖSYM Kamu Seçme Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı

Ölçme ve Yerleştirme kurumları tarafından yapılacak olan 2022 yılı Ekim ayında gerçekleştirilecek olan Kamu Personeli Seçme sınavlarına katılacak adaylara sınava 9 kala giriş belgelerini yayımlayarak ÖSYM sayfasında erişime açıldı.

Kamu Seçme Sınavlarına İlişkin Açıklamalar

2 yılda bir yapılmakta olan Kamu Seçme sınavları Ön lisans grupları için 2022 yılı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi kurumları tarafından Kamu Personeli seçme sınavlarını 9 Ekim 2022 yılında gerçekleşecek olan sınav giriş belgelerini sınava 9 gün kala sınav giriş belgelerini yayımladı. Adayların sabırla beklediği gün gelmiş durumda. 2 yıl arayla bir yapılan sınavlara girecek adaylar sabırla bekleyerek sınav giriş belgeleri erişime açıldı.

nlisans-kpss.jpg

Sınav Giriş Belgelerine Nereden Erişim Sağlanacaktır?

ÖSYM kurumları tarafından 2 yılda bir olan kamu sınavları 9 Ekim 2022 yılında yapılacaktır. Sınava girecek adaylar ÖSYM tarafınca yapılan Kamu Seçme sınav giriş belgelerini internet adresinden ais.osym.gov.tr kullanıcı girişlerini gerçekleştirerek veya e-devlet kapısından girişlerini gerçekleştirerek başvurularım kısmından 2022-KPSS bölümünden tıklayarak sınav giriş belgesi butonuna tıkladıktan sonra yazdır seçeneğine girerek ardından yazıcı ile çıktı çıkartarak alabileceklerdir.

sym-kpss.jpg

ÖSYM Kamu Seçme Sınav Tarihi ve Ne kadar Süre Tanındı?

9 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan KPSS sınavı 10.15 de başlanacak olan sınav 12.25 de son bulacaktır. Adaylara 130 dakika sınav süreleri tanınmıştır. Adayların sınavların başlamadan 40 dakika öncesinde sınava girilecek binasında bulunmaları gerekmektedir.

Kamu Seçme Sınavlarına Kimler Girebilecek

3-15 Ağustos 2022 tarihleri arasında başlayan Kamu seçme Sınavı Başvuru esnasında başvuran adaylar 9 Ekim 2022 tarihinde yapılacağı belirtilen sınavlarına katılabileceklerdir. Katılabilecek adaylar ise Ön lisans 2.Sınıf ve Ön lisans mezunları katılabileceklerdir. Üniversiteye yeni başlayan 1. Sınıfılar katılamayacaklardır. Üniversite 2. Sınıf adayları girebileceklerdir ama üniversite mezunu olmadan kullanamayacaklardır. Üniversite mezunu oldukları zaman 9 Ekim 20222 tarihinde gerçekleştirilecek olan sınav puanını kullanabileceklerdir.

KPSS Sınava Giderken Götürülmesi Gereken Malzemeler

2022 Kamu adayları sınava giderken sadece sınav giriş belgeleri Türkiye Cumhuriyeti Kimlik kartı ile kart üzerindeki fotoğraf süresi geçmemiş olması şartıyla sınava girebileceklerdir. Adaylar herhangi bir elektronik aletleriyle beraber sınava girişleri yasaklanmıştır adaylara önemle duyurulur.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.