KPSS Geç Başvuru ve Ödeme İşlemleri Son Günü

KPSS Geç Başvuru ve Ödeme İşlemleri Son Günü

2021 yılı KPSS geç başvuru günü işlemleri içinde ödeme ve başvuruların alınacağı duyurusu yapıldı ve normal süre içinde yapılmayan başvuru son gün içinde yapılması mümkün olacaktır.

ÖSYM 2021 KPSS geç başvurusu işlemleri alınacak ve adaylar ÖSYM internet sitesi aracılığı ile ödeme işlemleri ile başvuru işlemlerini son gün içinde tamamlamaları gerekmektedir. 2021 KPSS geç başvuru günü işlemleri kapsamında ödeme ve başvurular alınacak.

Normal süresi içerisinde yapılmayan KPSS başvuruları bugün içerisinde yapılabilecek. Başvuru için gerekli olan tüm işlemler ve hakkında detaylı bilgilere sunulan ilan içinde bulunmaktadır.

KPSS Geç Başvuru Şartları

2021 KPSS için geç başvuru gününde adaylar oturum ücretlerini % 50 artırımlı ödemek zorunlu olmaktadır. Geç başvuru günleri 23 Haziran 2021 tarihi olarak açıklandı. Gerek ödeme gerekse başvuru işlemleri sadece bu iki günlük süreçte tamamlanması gerekmektedir.

Hem ödeme hem de başvuru işlemleri sadece verilen bu iki günlük zaman içinde tamamlanması şartı bulunmaktadır. Aksi durumda sürenin geçilmesi halinde ödemeler kabul edilmeyecek ve girilecek sınava giriş izni verilmeyecektir.

2021 KPSS Geç Başvuru Günü Ücretleri

Normal zaman içinde yapılan başvuru ücretleri: KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu ve Eğitim Bilimleri Oturumu her bir oturum için 90 TL olup toplam 180 TL olmaktadır. KPSS Alan Bilgisi Sınavları her bir oturum 65 TL olurken toplam 130 TL olmaktadır. ÖABT alanı ücretleri ise her biri için 90 TL olurken toplam 180 TL olmaktadır.

Geç başvuru günlerinde ise adaylar tüm oturum ücretlerini % 50 artırımlı olarak ödemeleri gerekmektedir. ÖSYM ödeme internet sitesi üzerinden ödemelerinizi, Sınav katılımı için Aday İşlemleri Sistemi AİS üzerinden de başvurularını 23 Haziran 2021 tarihinde tamamlamak mümkün olmaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.