ASDEP 2022 Personel Alımı Sonuçları Açıklandı Mı?

ASDEP 2022 Personel Alımı Sonuçları Açıklandı Mı?

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardımlaşma ve hizmetlere olan ihtiyaca göre sosyal yardım ve hizmetlerden yararlanılmasının sağlanması amaçlı bir programdır. ASDEP personel alımı sonuçlarının açıklanması beklenmektedir.

10 Ocak 2022 ile 20 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılan başvurular için gözler sonuçlara çevrildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan başvuruların ardından ASDEP personel alımı sonuçlarının açıklanması beklenmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözlü sınav ile 4 bin 175 personel alımı sonuçları için adaylar heyecanla bekliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı sonuçları için belli bir tarih net verilmedi.

Sınava katılmaya hak kazanan adaylar sınav yeri ve tarihi bakanlığın resmi sitesinden (www.aile.gov.tr) ve Kariyer Kapısı İşe Alım Platformunda (www.isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden ilan edilecek ve ayrıca tebligat yapılmayacak.

Sözleşmeli personel pozisyonlarına başvuru yapan adayların, KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralanması sonucunda, alınacak personel sayısının 3 (üç) katı kadar aday sınava katılmaya hak kazanacaktır. Sıralama sonucunda son sıradaki aday ile aynı KPSS puanına sahip olan adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaktır.

ASDEP’in ülke geneline yaygınlaştırılması için 2016 yılında 1500, 2017 yılında 1500 olmak üzere toplamda 3 bin personel alımı ile istihdam edilmiştir.

ASDEP Alımı Sözlü Sınav Bilgileri

Sınav Ankara’da yapılacaktır.

Sınav sözlü şekilde yapılacaktır.

Hak kazanan adaylar sınava katılmadığı zaman başvuruları başarısız olarak değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda sınav kurulu tarafından tutanak tutulacaktır.

Sesli veya görüntülü herhangi bir kayıt alınmamaktadır.

Adaylar sınava gelirken yanlarında nüfus cüzdanı veya pasaport getirmeleri gerekmektedir.

Sınav sonucu ilan tarihinden itibaren bir yıl süreyle geçerlidir.

Adayların bu sınava ilişkin hakları bu süreyle sınırlı olup, daha sonraki sınavlar için müktesep hak veya herhangi bir öncelik teşkil etmez.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.