Aile ve Sosyal Hizmetler evde bakım hastaları aşılama açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler evde bakım hastaları aşılama açıklaması

Yeni yayınlanan bakanlık açıklaması ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından kuruluşlarda hizmet almakta olan kişilerin aşılanmaları hususunda yeni açıklamalar yayınlandı. Yaşlı Bakım ve evde bakım aşılanmaları nasıl devam edecek?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından son dakika yapılan tweet açıklama ile Türkiye’de Bakanlık bünyesinde bulunan kuruluşlarda bulunan engelli, evde bakım hizmeti alan vatandaşlarımızın aşılanmaları konusunda yeni açıklamalarda bulundu.

Bakan Yanık; Ocak ayı içerisinde bakanlık kuruluşlarında hali hazırda bakım hizmeti almakta olan engelli vatandaşlarımızın aşılanma işlemlerinin tamamlandığını.

aile3.jpg

Bu aşamadan sonra ise evde bakım yardımından faydalanan 500 binin üzerinde olan vatandaş engelli kişi ve bu engelli kişilere bakan yakınlarının aşılanması işlemlerinin başlayacağı. Ancak aşılanma işlemlerinin kademeli olarak başlayacağı hususu belirtildi.

Bakan Yanık tam açıklaması;

Ocak ayı içerisinde kuruluşlarımızda bakım hizmeti alan engellilerimizin aşılanması tamamlandı.

Şimdi Evde Bakım Yardımından faydalanan 500 binin üzerinde engellimiz ve onların bakımını sağlayan yakınlarının aşılanması işlemine kademeli olarak başlanıyor.

aile-sosyal-hizmetler-aciklama.jpg

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.