SON DAKİKA! Sağlık Bakanlığı Yeni 115 Bin Sağlık Personeli Alacak!

SON DAKİKA! Sağlık Bakanlığı Yeni 115 Bin Sağlık Personeli Alacak!

Son dakika Sağlık Bakanlığı iş ilanı yayınladı. 115 Bin sağlık personeli alımı yapacağını duyuran Fahrettin Koca yapılan 85 Bin kontenjana ek olarak 115 Bin kişinin daha alınacağını belirterek toplamda 190 Bin kadroyu dolduracağını belirtti.

Sağlık Bakanlığı tarafından son dakika iş ilanı yayınladı. Fahrettin koca yaptığı açıklamalar ile 115 bin sağlık personeli alımı yapılacağını duyurdu. 115.000 sağlık personeli alımı detayları ve açıklamaları şu şekilde belli oldu:

Yeni Hastaneler Açıklaması

"Bu hastanelerimiz birer hastane olmaktan öte, her biri kendi içinde bütün hizmetleri kapsayan birer hastane şehirleridir. Bu arada, 4 bin 50 yatak kapasiteli Türkiye'nin en büyük şehir hastanesini iki ay önce başkentlilerimizin hizmetine sunduk. Kamu-özel ortaklığı modeliyle tamamlanan 14 şehir hastanemiz bugün 22 bin 675 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Aynı modelle inşaatı devam eden 4 hastanemizle birlikte 5 bin 755 yatak daha ilave edilecektir."

İstihdam Müjdesi!

Sağlık personeli alımı yapılacak! "Artan talepler karşısında 7 gün 24 saat kesintisiz verilen hizmetlerin çalışanlarımız üzerindeki yükünü takdir edersiniz. Sağlıkta Beyaz Reform çerçevesinde almayı planladığımız 85 bin yeni çalışma arkadaşımızla, 115 bin ilave personel istihdamı sağlamış olacağız”.

Aşı Açıklamaları

"Geçen yıl müjdesini verdiğim Hıfzıssıhha Türkiye Aşı Ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma Ve Üretim Merkezi'nin inşası sürmektedir. Merkez faaliyete geçtikten sonra aşı ve biyoteknolojik ürün çalışmalarımız daha da hızlanacaktır. Bağışıklama programımızdaki aşıların yüzde 86'sı Hıfzıssıhha ‘da üretilecektir. Aşı ve Biyoteknolojik ürünleri üretmek üzere Hıfzıssıhhayı yeniden inşa ediyoruz."

Sağlık Bakanlığı daha önce 42 bin 500 alım yapacaklarını duyurdu. 42 bin 500 sağlık personeli alımı için tıklayın.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

İnstagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.