Sağlık Bakanlığı 42500 Sağlık Personeli Ve Sürekli İşçi Alımı Tarihi Açıklandı

Sağlık Bakanlığı 42500 Sağlık Personeli Ve Sürekli İşçi Alımı Tarihi Açıklandı

Sağlık Bakanlığı tarafından 42 Bin 500 ÖSYM ve İŞKUR üzerinden sürekli işçi alımı yapılacağı müjdesi verildi. Sağlık personeli alımı için beklenen tarih geldi. 42 Bin 500 Sağlık personeli alımı için ilk süreç başlamıştır.

Sağlık Bakanlığı ÖSYM ve İŞKUR üzerinden olmak üzere 42 Bin 500 sağlık personeli alımı, sürekli işçi alımı ve sekreter alımı yapacağını duyurdu. Fahrettin Koca Niğde’de yaptığı açıklamaya göre ilk alım kontenjanını ve tarihi açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 42 Bin 500 sağlık personeli alımı, sürekli işçi alımı ve sekreter alımı yapılacağı müjdesi verildi. 42 Bin 500 sağlık personeli alımı için beklenen tarih geldi.

İlk Etapta Nereden Ve Kaç Sağlık Personeli Alımı Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada 42 Bin 500 sağlık personeli alımı için ilk etapta ÖSYM ve İŞKUR üzerinden 42 bin 500 sağlık personeli alımı, işçi ve sekreter alımı gerçekleşecektir. 42 Bin 500 Sağlık personeli alımları 2023 yılı içerisinde tamamlanması beklenmektedir.

saglik-bakani-fahrettin-koca.jpg

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Duyurusu

“85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için İŞKUR'a listelerimizi haftaya gönderiyoruz.

Toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacağız. Hemen ardından ikinci etap ilanına'da hızla çıkmış olacağız. Ayrıca kurum içi ve açıktan 4924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç Ocak ayında hem kurum içi hem de açıktan atama 4914 sözleşmeli kadro için ilana çıkacağız"

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklama geldi. 42 Bin 500 sağlık personeli alımı için Bakan tarafından beklenen tarih geldi. 42 Bin 500 sağlık personeli alımı için tüm kadrolara başvurulması 2022 yılı içerisinde alınması ve gerekli ilan süreçlerine girileceği belirtilmiştir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk etapta 42 bin 500 personel kadrosu için önümüzdeki haftalarda ilanın yayınlanacağını belirtti.

31 Bin 317 Sağlık Personeli Alımı Kontenjanları

ÖSYM üzerinden 31 Bin 317 sağlık personeli alımı olmak üzere; Biyolog, Çocuk Gelişimcisi, Ebe, Fizyoterapist, Hemşire, Psikolog, Sağlık İdarecisi / Sağlık Yönetimi, Adli Tıp Sağlık Teknikeri, Ağız Diş Sağlığı Teknikeri, Ameliyat Teknikeri, Diş Teknikeri, Diyaliz Teknikeri, Eczane Teknikeri, Evde Bakım Teknikeri, Fizik Tedavi Teknikeri, İlk ve Acil Yardım Teknikeri, İş ve Uğraşı Terapisti Teknikeri, Odyometri Teknikeri, Ortopedi Teknikeri, Pedolog Teknikeri, Anestezi Teknisyeni, İlk ve Acil Yardım Teknisyeni, Laboratuvar Teknisyeni, Röntgen Teknisyeni, Tıbbi Sekreter Teknisyeni, Sosyal Çalışmacı unvanlarında alım yapılacak.

11 Bin 317 Sürekli İşçi Alımı Kontenjanları

İŞKUR üzerinden 11 Bin 317 sürekli işçi alımı olmak üzere; Şoför, Elektrikçi (Genel), İnşaat Boyacısı/Boyacı, Marangoz, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Bakım Onarım Personeli, Sağlık Cihazları Bakım Personeli, Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Klinik Destek Elemanı (Hastane) unvanlarında alım yapılacaktır.

42 Bin 500 İşçi Alımı Ne Zaman Yapılacaktır?

Sağlık bakanlığı 42 Bin 500 işçi alımı ilanı önümüzdeki hafta ilan edileceğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 42 Bin 500 Sağlık Personeli, İşçi Ve Sekreter Alımı İlanlarından Hızlı Şekilde Haberdar Olmak İçin Aşağıda Bulunan Mobil Uygulamamızı İndirerek İlanlardan Haberdar Olabilirsiniz.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum