Polis Akademisi Enstitüleri 2 Personel Alacak

Polis Akademisi Enstitüleri 2 Personel Alacak

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre trafik ve güvenlik bilimleri enstitüleri 2 personel alacak. Akademi başvuruları 30 Temmuz tarihi bitimine kadar kabul edecektir.

Polis Akademisi Başkanlığı Trafik Enstitüsü ve Güvenlik Bilimleri Enstitü Müdürlüklerine 2 personel alımı yapılıyor. Polis Akademisi başvuruları başlamış olup 30 Temmuz 2021 tarihi bitimine kadar başvuru alıyor.

Akademide açık bulunan ve aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadroya Anayasanın 132’nci maddesi, 4652 sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanunu’nun 25/b maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 33’üncü maddesi, 2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanunu, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddeleri, Polis Akademisi Öğretim Elemanlığına Atama ve Yükseltme Kriterleri ile Polis Akademisi Başkanlığı Akademi Yönetim Kurulunun 28.06.2021 tarihli ve 2021/19 sayılı kararı doğrultusunda naklen veya açıktan atama ile Araştırma Görevlisi unvanında (2) öğretim elemanı alınacaktır.

Başvuruları nasıl yapılacak?

Adaylar talep edilen alanın ve unvanın adı açıkça belirtilmek suretiyle yapılacak ve değerlendirmede bu husus dikkate alınacaktır. Adaylar sadece bir bilim alanı için müracaat edebileceklerdir.

Başvuru 5 Temmuz 2021 ile 30 Temmuz 2021 tarihleri arasında mesai saatleri içinde (Resmi tatillerde başvuru kabulü yapılmayacaktır.) POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI, İNSAN KAYNAKLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, Gölbaşı/ANKARA adresine şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Eksik belge ile veya son başvuru tarihi olan 30.07.2021 tarihi saat 17:00’dan sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Posta ile yapılacak müracaatlarda, gönderinin kuruma ulaştığı tarih esas alınacaktır.

Görevli personel tarafından, müracaat sırasında, adayların müracaata ilişkin sundukları tüm belgeler kayda geçirilerek tanzim edilecek belgenin bir sureti adaylara teslim edilecektir.

Başvuru Şartları

Memuriyete her hangi bir engeli bulunmaması,

Yapılacak güvenlik soruşturmasında Devlet Memuru olmasına engel teşkil edecek bir hali bulunmaması,

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmaması,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen hükümler çerçevesinde adayın müracaat ettiği unvan ile Devlet Memuru olmasında ve istihdam yerinde çalışmasına engel sağlık sorunu bulunmaması ve bunu sağlık raporuyla belgelendirmesi,

Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylardan istenen belgeler;

Polis Akademisi Başkanlığı Öğretim Elemanı İş Talep Formu,

Dört adet vesikalık fotoğraf,

Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,

Nüfus cüzdan fotokopisi,

Özgeçmiş,

YDS sonucunu (en az 75) veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen diğer sınavlardan eşdeğer puan aldığını gösterir belge,

ALES sonucunu gösterir belge (En az 75 puan), (09.11.2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in 5’inci maddesi gereği ALES sonuçları yapıldığı tarihten itibaren 5 yıl süre ile geçerlidir.)

Müracaat ettiği alana göre istenen lisans, yüksek lisans, doktora yaptığına dair belgenin tasdikli* bir örneği, (Diplomasında mezuniyet not ortalaması bulunmayan adaylar transkript belgesinin aslını veya tasdikli örneğini ibraz edeceklerdir.)

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.