Orman Genel Müdürlüğü 2000 personel alımı yapacak

Orman Genel Müdürlüğü 2000 personel alımı yapacak

Orman Bakanlığı tarafından son yapılan açıklamalarla Orman Genel Müdürlüğüne İŞKUR TYP ile alımları gerçekleşecek 2000 personel alımı yapılacak. OGM TYP personel alımları ne zaman açıklandı? TYP personeller 6 aydan fazla çalışabilecek mi?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile 2000 geçici işçi istihdamı yapılacağını duyurmuştu.

Her yıl düzenli olarak geçici işçi alımları yapan Orman Genel Müdürlüğü bünyesine orman yangınları ile mücadele ve diğer faaliyetlerde çalıştırılacak bu şekilde işçi alımlarını İŞKUR TYP kapsamında gerçekleştirmektedir. Bu senede bakanın açıklamaları sonrasında alımların en kısa sürede açıklanması beklenilmekte.

ogm12.jpg

Orman Genel Müdürlüğü İşçileri Bu Sene Daha Fazla Süre ile Çalıştırılacaklar
Orman Genel Müdürlüğü tarafından İŞKUR TYP kapsamında alınan personeller her sene 6 ay süre ile alınmaktaydı. Bu sene yenilik olarak 9 ay 29 gün yani 10 ay çalıştırılacaklar.

Bakanın açıklamaları ile OGM İşçi Alımı

Bakan Pakdemirli tarafından yapılan açıklama ile geleceğe nefes olan ormanlarımız için orman yangınları ile mücadele ve ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılmak üzere 2.000 geçici işçi istihdam ediyoruz.

Pakdemirli OGM kamu personel alımında; Ayrıca 5620 sayılı kanun kapsamında kurumumuzda görevli geçici işçilerin çalışma sürelerine 4 ay eklenmesi için süre uzatımının Hazine ve Maliye Bakanlığınca onaylandığı bu sene OGM İŞKUR TYP personelleri 9 ay 29gün çalışacakları yönünde açıklamalar yapıldı.

pakdemirli-aciklama.jpg

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum