Merkezi Atama KPSS 2024/5 Tercihleri Sağlık Bakanlığı Memur Alımları

Merkezi Atama KPSS 2024/5 Tercihleri Sağlık Bakanlığı Memur Alımları

Merkezi atama kapsamında KPSS 2024/5 tercih kılavuzu yayınlanarak başvuruları almaya başlamıştı. Sağlık Bakanlığı memur alımı başvurularında sona gelindi. Sağlık Bakanlığı 27000 kamu personel alımı başvuruları 28 Şubat 2024 te bitiyor.

Merkezi Atama KPSS 2024/5 Tercihleri Alınıyor!

Sağlık Bakanlığı 27000 memur alımı başvuruları devam ediyor. Sağlık Bakanlığı kamu personel alımı başvurularında sona gelindi. Başvuru yapacak adaylar ödemelerini nasıl yapacağı detayları verildi.

Sağlık Bakanlığı 27000 sağlık personeli alımı ve memur alımı kılavuzu yayınlayarak başvuruları almaya başladı. Kurum ilanına göre lise 3.390 önlisans 6.850 ve lisans 16.760 kadrolarına tercihler alınıyor. KPSS 2024/5 Tercih kılavuzu olarak yayınlandı.

Sağlık Bakanlığı 2700 Sağlık Personeli Alımı ve Memur Alımı Kılavuzu Yayında!

Merkezi Atama KPSS 2024/5 tercih kılavuzu yayınlandı. Kılavuza göre lise 3.390 önlisans 6.850 ve lisans 16.760 kadroları verildi. Sağlık bakanlığı memur atama şekli ve şartları adayların erişimine açıldı.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı İlanı

1. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında 27.000 sözleşmeli personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile alınacaktır.

2. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2024/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

3. Adaylar tercihlerini 21 Şubat 2024 - 28 Şubat 2024 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

4. Sözleşmeli personel alımı pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ekte gösterilmiştir.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2024 Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yerleştirme ücretini (80,00 TL) yatıracaklardır.

Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 29 Şubat 2024 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 29 Şubat 2024 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak, sistemden silinecek ve bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecek ve devredilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.