Kültür Bakanlığı 19 Sürekli İşçi Alımı Başvuruları Başladı

Kültür Bakanlığı 19 Sürekli İşçi Alımı Başvuruları Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 19 sürekli işçi alımı başvuruları alınıyor. Kadrolu işçi alımı ilanı başvuru şartları neler? Bakanlık ilanları başvurusu yapacaklarda KPSS şartı aranmıyor. Türkiye genelinden başvuru yapılacak.

Kültür Bakanlığı 19 Sürekli İşçi Alımı Başladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı kadrolu sürekli işçi alımı yapacağını ilan etti. KPSS’siz personel alımı 7 branş başvurularına Türkiye genelinden nasıl başvuru yapılacak. Kapadokya Alan Başkanlığı iş ilanları yayınladı.

Mimar (1), Avukat (1), Makine Mühendisi (1), İnşaat Mühendisi (1), Mimar (2), İdari Uzman (2), Büro Görevlisi (6), Destek Personeli (2), Koruma ve Güvenlik Görevlisi (3) alımı yapılıyor.

Avukat Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile bir (1) personel alınacaktır. Bu pozisyona başvuracaklarda aranacak şartlar: Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Hukuk Fakültelerinden yada buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Makine Mühendisi Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile bir (1) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Makine Mühendisliği programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

İnşaat Mühendisi Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile bir (1) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren İnşaat Mühendisliği programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Mimar Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile iki (2) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Mimarlık programından yada buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Mimar Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı aranmaksızın sözlü sınav ile bir (1) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Mimarlık programından yada buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

İdari Uzman Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile bir (1) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren İşletme, İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonometri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programlarının birinden yada bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

İdari Uzman Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile bir (1) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Beslenme ve Diyetetik programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Büro Görevlisi Alımı (Memur Alımı): Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile dört (4) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren herhangi bir lisans programından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Büro Görevlisi Alımı (Sekreter Alımı): Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile iki (2) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının ön lisans düzeyinde eğitim veren herhangi bir ön lisans programından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Destek Personeli Alımı (Hizmetli Alımı): Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile iki (2) personel alınacaktır. Lise ve dengi okul mezunu olmak.

Koruma Ve Güvenlik Görevlisi Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile iki (3) personel alınacaktır. Lise ve dengi okul mezunu olmak. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunu’nun 10’uncu maddesinde belirtilen koşulları taşımak ve son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız "Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına” sahip olmak. Kadınlarda 160 ve erkeklerde 170 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15’ten fazla, 13’den az olmamak.

Giriş Sınavına Başvuru Şekli Ve Süresi:

Adaylar başvurularını 7 Mart 2024 tarihi bitimine kadar yapması gerekiyor. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.