Kamuya 951 En Az Lise Mezunu Sürekli İşçi Alımı Yapılacak

Kamuya 951 En Az Lise Mezunu Sürekli İşçi Alımı Yapılacak

Türkiye İş Kurumu kurum dışı iş ilanlar üzerinden yayımlanmış olan ilana göre kamuya 951 sürekli işçi alımı yapılacağı açıklandı. Farklı kadro ve pozisyonlarda yapılacak alım ilan ettiğim KPS şartının aranmadığı ve en az lise mezunu adaylardan...

Sürekli İşçi Alımı İş İlanları

Kamu kurumu kendi bünyesinde istihdam etmek üzere alanında en az 2 yıl deneyim sahibi olan adaylardan sürekli işe alımı yapacağını açıkladı. Lise, önlisans ve lisans mezunları için uygun kadrolara yer verilirken, işe alınacak olan personeller KPSS şartı aranmadığı için kurum tarafından yapılacak olan mülakat görüşme sonucuna göre belirleneceği açıklandı. Daimî kadroda yapılacak olan alım ilanı için gerekli olan süreci ve detayı kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

İşçi Alımı Kadroları ve Başvuru Kriterleri

418 aşçı alımı: Güncel olarak yayımlanmış olan kılavuz incelendiğinde, adayların en az lise mezunu olması ve tercihen ise meslek liseleri yiyecek içecek servis elemanları alanı bölüm mezunu olması gerekmektedir.

Temizlik kurallarına dikkat eden, aynı zamanda Millî Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olmak kaydı ile hijyen belgesine sahip olan adaylardan yapılacak olan alım için gıda işletmelerinde çalışmanızı engel olabilecek herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması gerekmektedir. Vardiyalı istihdam sağlanacak olup, vardiyalı çalışma ve uygunluk göstermeniz ve benzer pozisyonlarda en az 2 yıl deneyim kazanmış olmanız istenmektedir.

418 aşçı yardımcısı alımı: En az lise mezunu olan erkek aşçı yardımcısı alımı yapılacaktır. Adayların söz konusu kadroda minimum iki yıl mesleki deneyim kazanmış olması ve hijyen belgesine sahip olması gerekmektedir. Görevinizi yapmanızı engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmayan adaylardan alım yapılacaktır.

90 kasiyer alımı: En az önlisans mezunu adaylardan yapılacak olan alım ilanına göre yazar, kasa ve pos cihazını kullanma konusunda deneyimli olmanız kişisel bakımınıza önem vermeniz ve gıda işletmelerinde çalışmanıza engel herhangi bir sorununuz bulunmaması istenmektedir.

25 kasap alımı: Hijyen, kalite ve gıda güvenliği ile ilgili kurallara uymak ve uyulmasını sağlamanız beklenmektedir. Tesise gelen et ve et ürünlerinin muayenesini yapıp gıda güvenliği şartlarına uygun olarak depolamanız gerekmektedir. En az ilköğretim mezunu adaylardan yapılacak olan alım ilanı için bu kadroda da hijyen belgesi sertifikasına sahip olmanız beklenmektedir.

İŞKUR İş İlanları Başvuru Şekli

İstanbul iş ilanları kategorisinde İstanbul Personel Yönetim bünyesinde yayımlanmış olan ilana müracaatların 24 Ekim 2023 tarihinde başladığı ve 26 Ekim 2023 tarihi itibariyle sona ereceği açıklanmıştır. Başvurular https://kariyer.ibb.istanbul/ adresinden online olarak alınacaktır.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.