Kamu İlanı! Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan 3 Personel Alımı

Kamu İlanı! Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan 3 Personel Alımı

Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan 3 personel alımı ilanı geldi. İlgili ilan Resmi Gazete’de yayınlandı. Kamu ilanı başvuru tarihi yaklaşıyor! Minimum 15.500 TL maaş ile işe başlayacak olan memurlardan biri olmak isteyenler…

Türk Patent ve Marka Kurumu (TPMK) bünyesine istihdam edilmek üzere alınacak olan 3 personel alımı istihdamı yapılıyor. Türk Patent ve Marka Kurumu kadrolarına sözleşmeli çözümleyici unvanı ile işe başlayacak. Eksik kadrodaki 3 kişilik çözümleyici kadrosunun doldurulması üzere açılan ilanda gerekli ayrıntılara yer verildi.

3 Çözümleyici Hangi Birime Bağlı Olarak Çalışacak?

İşe alınacak olan 3 çözümleyici personel, Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı (BIDB) emrinde istihdam edecek. Memur kapsamında ve sözleşmeli olarak işbaşı yapacak olan personelleri, ‘Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesindeki ‘Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ uyarınca iş alım sürecine tabi tutulacaklar.

3 Çözümleyici Alımı İlanı Başvuru Şartları

Minimum 15.500 TL maaş ile işe başlayacak olan 3 çözümleyici personel alımına başvuru sırasında adayların 2022 yılındaki KPSS (B Grubu) puanlarına bakılacak. Alım ise sözlü sınav yapılmak suretiyle gerçekleşecek.

Adayların 2022 yılında KPSS sınavına katılım sağlamış olmaları gerekmektedir. KPSS sınavının P3 türündeki puana göre alımlar gerçekleşecek. P3 puan türü KPSS sonucunun en az 60 olması şartı getirilmiştir.

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren aşağıdaki bölümleri dahilinde başvurular kabul edilecektir. Aşağıdaki bölümlerden birinden ve lisans mezunu adaylar arasından seçim yapılacak.

Kamu İlanı! Kabul görecek bölümler:

Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği, Enformasyon Teknolojileri, Fizik, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği kabul görmektedir. Bilgisayar Mühendisliği, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Mühendisliğidir.

Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar ve Enformatik, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği başvurusu kabul edilenler arasındadır. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektronik Öğretmenliği, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği bölümleri de kabul gören bölümler arasındadır.

Mezuniyet transkript belgesi de dahil olmak üzere (veya harici belgeler ile) Java programlama dili bildiğinin belgelenebilmesi gerekmektedir.

YDS Sınav sonucunun en az D düzeyinde olması istenmektedir. Süresi dolmamış ‘TOEFL’ sınav sonucu için ise en az 173 puan şartı aranmaktadır.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak ve Nasıl Yapılacak?

Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan 3 personel alımı ilanı için başvuruların başlamasına az bir süre kaldı!

23 Ocak 2023 tarihinde başvurular alınmaya başlıyor. Başvuruların kabulü ise 06.02.2023 tarihi saat 23:59’a kadar sürecek. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak. Türk Patent ve Marka Kurumu / Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı menü basamakları izlenerek başvuru ekranı sayfasına ulaşılabilecek.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.