Bakanlık 15 Unvanda 40 Sözleşmeli Personel Alımı! Başvurular Başladı

Bakanlık 15 Unvanda 40 Sözleşmeli Personel Alımı! Başvurular Başladı

Bakanlık bünyesinde bulunan 15 farklı unvanda personel alımı yapmak üzere iş ilanı yayımladı! Yayımlanan ilana göre gerekli niteliklere sahip adayların arasından 40 Sözleşmeli Personel alımı yapılacak. İlanın başvuruları başladı. Detaylar haberimizde...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üniversitelerin 15 farklı bölümünden mezun olmuş adaylar arasından bünyesinde ve bağlı birimlerinde görevlendirilmek üzere 40 Sözleşmeli Personel alımı yapacak. Bakanlık tarafından yayımlanan ilana başvuruda bulunabilmek için belirlenmiş ve başvuru kılavuzunda yer alan niteliklere sahip olmak gerekiyor. Ayrıca yayımlanmış iş ilanı için başvurular başladı.

Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak Bölümler ve Kontenjanları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanmış iş ilanına alım yapılacak bölümler ve kontenjanları şöyle;

6 Hukuk, 5 Sosyal Hizmet, 4 Psikoloji, 3 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, 3 Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, 3 Sosyoloji, 1 Bilgisayar Mühendisliği, 2 Kamu Yönetimi, 2İktisat, 2 İşletme, 2 Maliye, 2 Uluslararası İlişkiler, 1 Siyaset Bilimi, 3 İktisat ve 1 İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim – Tercümanlık olmak üzere 15 farklı bölümde toplam 40 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirilecek.

bakanlik-personel-alimi.jpg

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Neler?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. Maddesinde belirtilmiş olan genel şartları taşıyor olan adaylar arasından alımlar yapılacak.

Üniversitelerin Hukuk, Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Sosyal Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Eğitimde Psikolojik Hizmetleri, Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Sosyoloji veya İnsan ve Toplum Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği / Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Kamu Yönetimi, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, İstatistik, Matematik ve İstatistik, İngilizce Öğretmenliği veya İngilizce Öğretmenliği-ELT İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat, İngiliz Dili ve Kültürü veya Mütercim-Tercümanlık bölümlerinden veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurt içi ve dışı öğrenim kurumlarından mezun olmak.

İlana başvuruda bulunacak adayların 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P3, P4,P10, P12, P18, P23, P28, P33, P38, P48 veya P120 puan türlerinden asgari 70 puan ve üzeri sonuç almış olmak.

YDS’den en az (C) düzeyinde ya da dil yeterliği açısından denkliği ÖSYM tarafından kabul edilmiş ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin bulunmuyor olması gerekiyor.

Memur Alımı İçin Gerekli Evraklar Neler?

Fotoğraflı özgeçmiş (cv).

Son 6 aylık sürede çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf.

Yabancı dil belgesi.

Yurt dışında bulunan öğrenim kurumlarından mezun olmuş adaylar için diploma denklik belgesinin aslı veya Bakanlıkça onaylanmış sureti.

Talep/başvuru formu.

Bakanlık İş İlanı Başvuru Şekli ve Tarihleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana başvurular 7 Kasım ile 18 Kasım 2022 tarihleri arasında e-Devlet Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım sayfası kullanılarak elektronik ortamda yapılabilecek.

Başvuru Kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.