ASHB 2.292 Kamu Memur Alımı İlan Duyurusu Yayımlandı

ASHB 2.292 Kamu Memur Alımı İlan Duyurusu Yayımlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2828 Sayılı Kanun ile 2.292 kamu memur alımı yapılacağı açıklanmıştı. Bakanlık tarafından yapılan son açıklamaya göre ise, kurum tarafından beklenen sonuçlar açıklandı...

Bakanlık İş İlanları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 2.292 memur alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. En az ilkokul mezunu adaylardan başlamak kaydı ile Eylül ayında başvurular alındı. Farklı kadro ve pozisyonlarda yapılacak olan KPSS’siz memur alımı sonuçları açıklandı. Söz konusu alım ilanına ilişkin detayları kamupersonelialim.com ekibi olarak haberimizde sunduk...

ASHB Kamu Memur Alımı Kontenjanları ve Unvanları Şöyleydi:

İlkokul – Ortaokul - İlköğretim mezunu 606 kamu memur alımı yapılacaktır. Alım hizmetli ve dağıtıcı unvanlarında gerçekleşecektir.

Lise mezunu 1193 memur ve personel alımı yapılacaktır. Alımlar memur, teknisyen, sürekli işçi ve sağlık teknisyeni unvanlarında gerçekleşecektir.

Önlisans mezunu 176 kamu personeli alımı yapılacaktır. Alım; düz memur, sekreter, çocuk gelişim personeli, sürekli işçi, sağlık teknikeri, tekniker unvanlarında yapılacaktır.

Lisans mezunu ise 317 devlet memuru alımı yapılacaktır. Alımlar; avukat, mühendis, memur, diyetisyen, psikolog, sosyal çalışmacı, sürekli işçi, öğretmen, eczacı ve arkeolog pozisyonlarında yapılacağı açıklanmıştır.

İşe Girmeye Hak Kazanan Adaylardan İstenen Belgeler

Adaylardan; atama başvuru formu mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli öğrenim belgesi, 2 adet vesikalık fotoğraf, askerlik durumu, bildirimi, kamu görevlileri etik sözleşmesi, mal bildirim formu, nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı fotokopisi, adli sicil kaydı ve atama işlemleri hakkında SMS ile bilgilendirilmek isteyen adaylar için talep dilekçesi istenmektedir.

Kamu Personel Alımı Sonuç Sorgulama Ekranı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2828 Sayılı Kanun kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlanan adaylardan yapılacak olan personel alımı ilanı için başvuru sonuçları 27 Eylül 2023 tarih itibari ile açıklanmıştır. KPSS şartı olmadan ve en az ilkokul mezunlarından başlamak kaydı ile yapılacak olan personel alım ilanı için kura sonuçlarını aşağı da verilen link aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Başvuru Sonuçlarına Ulaşmak için Tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.