Aile Bakanlığı 125 Kamu Personel Alımı Bitiyor

Aile Bakanlığı 125 Kamu Personel Alımı Bitiyor

Aile Bakanlığı 125 kamu personel alımı yapacak. Adayların KPSS puanlarının olması ve ilgili bölümlerden mezun olması gerekiyor. Başvuruları 30 Aralık tarihinde sona erecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu Personel Alımı Başvuruları

Aile Bakanlığı 125 personel alımı yapıyor. Adayların Hukuk, Psikoloji, Bilgisayar Mühendisliği, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İngilizce Öğretmenliği, Siyaset Bilimi ve Maliye bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. 2020 ve 2021 KPSS puanları bulunan adaylar başvuru yapabilecekler.

Başvuru Şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı için adayların KPSS baraj puanını aşmaları ve C düzeyinde yabancı dil yeterliliklerine sahip olmaları gerekiyor. Adaylar 16-30 Aralık tarihleri arasında başvurularını yapacaklar. Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden online olarak alınacak ve duyuruda belirlenen şartları taşıyan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacak. Birden fazla bölümden mezun olan adaylar, tek bir pozisyon için başvuru yapabilecekler.

Başvuru Koşulları ve Yeri

Aile Bakanlığı personel alımı şartları için adayların fotoğraflı özgeçmişleriyle birlikte aşağıdaki belgelerle başvuru yapmaları gerekecek:

- Yabancı dil belgesi

- Vesikalık fotoğraf

- Talep ya da başvuru formu

Adayların işe alınması için sözlü sınav uygulaması yapılacaktır. Adayın mesleki bilgileri ve mevzuat konusundaki hakimiyetleri dikkate alınarak Genel Yetenek ve Genel Kültür bilgileri de hesaba katılacaktır. Özgüven ve ikna kabiliyeti gelişmiş olan adayların 100 üzerinden değerlendirmeleri yapılarak sınavları sonuçlandırılacaktır. Başarılı olmak için adayların 70 puan ve üzeri puan almaları gerekmektedir.

Kazanan adayların yine aynı sistemde sonuçları açıklanacak. Atamalar da sonuçların açıklanmasının ardından yapılacak arşiv araştırması sonucunda belli olacak. Eksik belge ve bilgileri olan adayların başvuruları dikkate alınmayacak olup, tüm duyuruların Kariyer kapısı üzerinden takip edilmesi şart olacak. Özellikle sınav sonuçlarının buradan takip edilmesi gerekiyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.