10 Bin Polis Alımı Seçimden Önce İlana Çıkar Mı?

10 Bin Polis Alımı Seçimden Önce İlana Çıkar Mı?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere polis yetiştiriliyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından çıkılan ilanlarla birlikte polis istihdamı oluyor. Adaylar 10 bin polis alımı ilanı seçimden önce yayınlanır mı konusunu araştırıyor.

2024 yılı 10 bin polis alımı kadroları yayınlanmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımı ilanına seçim öncesinde çıkar mı diye adaylar merakla araştırıyor. Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden anlık olarak yayınlanacak ilana gözler çevrilmiş durumda.

Polislik KPSS Detayları Neler?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından başvurular nasıl alınacak. Emniyet Genel Müdürlüğü polislik için başvuruları almaya başlaması bekleniyor. Kadrolara başvurular elektronik yapılır. 2022 ve 2023 KPSS puanları dikkat. Seçim öncesinde ilana çıkması söz konusu olabilir. Bu kapsamda ilanları kaçırmamak için ücretsiz cep uygulamamızı indirin veya sosyal medyalarımızı takibe alın.

2024 Yılı Polislik Detayları

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

2024 yılında polis olmak isteyen adaylar için bazı temel şartlar vardır. İlk olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir. Ayrıca en az lise mezunu (PMYO’ LAR İÇİN) olmanız ve 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Lisans düzeyinde eğitim almak isteyenler için ise, ilgili üniversitenin belirlediği koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Polis Olma Fiziki ve Sağlık Durumları

Polis olabilmek için fiziksel ve sağlık açısından belli kriterleri karşılamak da önemlidir. Bunlar arasında genel sağlık durumu, görme yeteneği, işitme kabiliyeti gibi faktörler yer almaktadır. Bir polis adayının sağlıklı bir vücut yapısına sahip olması, dayanıklılık gerektiren fiziksel testlere tabi tutulacağı anlamına gelir.

PA ve PMYO Bilgileri!

Polis Akademisi direk öğrenim durumu ile polis almaktadır. Polis Meslek Yüksek Okulu ise eğitim verilmek üzere ilana çıkıyor.

Adayların polislik mesleğine uygun niteliklere sahip olmaları da önemlidir. Başarılı iletişim becerilerine, insan ilişkilerinde yeteneğe ve problem çözme kabiliyetine sahip olmanız beklenir. Aynı zamanda, adalet duygusuyla hareket etmek, kurallara uymak ve etik değerlere önem vermek de polislik mesleğinde aranan özelliklerdir.

Polis olma sürecinde adaylar, polis akademisine başvurarak eğitim alırlar. Eğitim süresince, hukuk, ceza yasaları, silah kullanımı gibi konularda teorik ve pratik bilgi edinirler. Ayrıca fiziksel ve zihinsel kapasitelerini geliştirmek için çeşitli antrenmanlara tabi tutulurlar.

Belirli şartları karşılamaları ve gerekli eğitimi almaları gerekmektedir. Bu şartlar, Türkiye'de güvenliği sağlayan, topluma hizmet eden bir polis olmanın temel gereklilikleridir. Polislik mesleği, disiplinli çalışma, sorumluluk ve fedakarlık gerektiren bir görevdir ve bu nedenle, polis olmayı düşünenlerin bu özelliklere sahip olduğunu kanıtlamaları önemlidir.

Polislikte KPSS Şartı Var!

Önlisans KPSS 65 puan ve lisans KPSS 60 puan aranacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum