Yüksek Maaşla YSK 9 Memur Alımı

Yüksek Maaşla YSK 9 Memur Alımı

Yüksek maaşla Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 9 memur alımı yapılıyor. YSK memur alımı başvuru şartları ile birlikte tüm detaylarını sundu. Memur olma için başvuruları nasıl yapılacak.

Yüksek Seçim Kurulu Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü sözleşmeli 9 memur alımı yapılacağı duyuruldu. Yüksek maaşla YKS memur alımı başvuru koşulları erişime açıldı.

Başvuru yapacak adaylarda istenilen gerekli özellikler ve şartlar hakkında bilgiler verildi. Yapılacak olan sınav sonrasında kuruma alınacaktır.

Başvuru Genel Şartları

Devlet Memurları Kanununun 43.maddesinde olan tüm şartları taşımak.

Herhangi bir kurumdan emeklilik ya da yaşlılık ayığı almıyor olması.

2020 yılı KPSS3 puan türünde en az 60 almış olmalı.

Görevini devamlı olarak yapmasına engel olacak hastalığının olmaması.

YDS en az “D” düzeyinde puan almış olması gerekmektedir.

Başvuru Özel Şartları

Sözleşmeli çözümleyici için gerekli olan özel şatlar olarak alanı ile ilgili olan üniversite bölümlerinden en az birinde eğitim almalı ve mezun olması gerekir. Ayrıca en az 50 iç ve dış kullanıcısı bulunan kamu ya da özel sektördeki sistem merkezlerinde en az 1 yıllık tecrübe sahibi olduğunu belgelemesi gerekir.

Sözleşmeli programcı özel şartları olarak alanı ile ilgili olduğu üniversite bölümlerinin en az birinden eğitim alarak mezun olması ya da bu bölümlere denk olan yurt dışında yer alan yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekir.

Başvuru Şekli, Yeri ve Tarihi

Başvuru Tarihi; Başvurular 14.06.2021 tarihinde saat 09.00’da başlayacak ve 23.06.2021 tarihinde saat 17.00’de son bulacaktır.

Başvuru Şekli; Başvurular, Yüksek Seçim Kurulu resmi web sitesi üzerinden “Aday Başvuru Formu” tam olarak eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak elektronik ortamda yapılması gerekir. İlanda açıklanan şartlara uygun olmayan başvurular diğer iletişim kanalları ile yapıldığında kabul edilmeyecektir. Sözlü sınava hak kazanan adayların listesi ile sınav yeri Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesinde ilan edilerek duyurulacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.