Su ve Kanalizasyon İdaresi B Ehliyetle Memur Alımı Başvuruları

Su ve Kanalizasyon İdaresi B Ehliyetle Memur Alımı Başvuruları

İŞKUR üzerinden iş sahibi olmak isteyenler için dikkat. Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarafından B ehliyeti şartı ile kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Müracaatta bulunacaklar için detaylar haberimizde yer almaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediye tarafından İŞKUR üzeri personel alımı ilana çıktı. Memur alımı başvurusunda bulunacaklar için kurum tarafından yapılan açıklamaya göre alımı yapılacak unvanlar arasında KPSS şartı arandığı belirtildi. Su ve Kanalizasyon İdaresi alımı yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği sunuldu.

Hangi Nitelikler Alınacak?

Müracaat yapacak adaylar için alımı yapılacak nitelikler olarak kurum tarafından yapılan açıklamaya göre 1 adet Hakla ilişkiler memuru, 4 adet finans memuru, 5 adet Bilgisayar işletmeni, 2 adet harita mühendisi, 1 adet bilgisayar mühendisi, 1 adet makine mühendisi, 1 adet elektrik elektronik mühendisi, 4 adet inşaat mühendisi ve son olarak orman mühendisi alımı yapılacağı kurum tarafından duyuruldu.

KPSS Şartı Var Mı?

İstihdam etmek isteyenler için başvuruda KPSS şartının olduğu kurumca açıklandı. Adaylarda yukarıda belirtilen alımı yapılacak unvanların hepsinde KPSS P3 puan türünden 75 puan şartı arandığı kurumca belirtildi.

Başvurular Nereye Ne Zaman Olacak?

Başvuruda bulunacaklar kişiler için başvurular 2 ağustos tarihi itibari ile alınmaya başlayacak olup başvurular Mersin Akdeniz ilçe belediyesi İnsan kaynakları ve eğitim dairesinin adresine istenilen belgeler ile birlikte yapılacak olup en geç müracaat 6 Ağustos tarihinde sona erecektir.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Adayların başvuru yapacağı zaman itibari ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı aranmaktadır.  Bu şartların yanı sıra kamu haklarından mahrum olmaması talep edilmektedir.  Başvuruda bulunacak erkek adayların ise askerlik durumu itibari ile askerlikten muaf olma yada askerlik ile ilişiği bulunmama şartları aranacağı kurum tarafından belirtildi. B ehliyeti olan adayların başvurusu alınacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.