Muğla Büyükşehir Türkiye Geneli başvuru 171 kamu personeli alımı

Muğla Büyükşehir Türkiye Geneli başvuru 171 kamu personeli alımı

Türkiye genelinden başvuru yapılabilecek yerel yönetimler belediye iş ilanları kamu devlet memuru alımları yapılıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi 171 kamu personel alımı başvuruları? Belediye personel alımında kadro dağlımı nasıl? Hepsi haberimizde.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan belediye kamu personeli alımı ilanı ile 171 personel alınacak. Alınacak personellerin kadro dağılımı ise 101 kişi itfaiye eri, 70 kişi zabıta memuru ünvanlı personeller alınacak.

İtfaiye eri olarak alınacak 101 personelin 50’i önlisans mezunları arasından, 51’i lise mezunları arasından zabıta memuru olarak alınacak 48’ı lisans mezunlarından, 22 kişi ise önlisans mezunları arasından alınacak.

mugla-zabita.jpg

Başvurular 24 Mayısta başlayacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi 171 kadrolu devlet memuru alımına başvuracak adayların Orhaniye Mahallesi Fuat Ardıç Caddesi No:3 Menteşe Muğla adresi İnsan Kaynakları Eğitim Dairesi şube müdürlüğüne 24 Mayıs 2021 ile 27 Mayıs 2021 tarihine kadar yapılması gerekmekte.

Kadrolu itfaiye eri olarak alınacak İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Savunma ve itfaiyecilik önlisans mezunu asgari C sınıfı sürücü belgesine sahip olan KPSS de asgari 60 puan alan adaylar arsından 25 kişi alınacak.

Diğer 25 kişi itfaiye eri alımında adaylarda bölüm şartı aranmadan sadece önlisans mezunları arasından asgari C sınıfı sürücü belgesi olan ve en az 60 KPSS puanı olan kişiler seçilecek.

mugla-itfaiye.jpg

Lise mezunları arasından alınacak 51 itfaiye eri alımında en az C sınıfı sürücü belgesi olan ve asgari 50 KPSS puanına sahip kişiler alınacak.

Zabıta memuru olarak alınacak 40 kişi lisans İİİBF mezunları arasından en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olan asgari 60 KPSS puanına sahip kişiler başvurabilecek.

Lisans mezunu kamu yönetimi veya yerel yönetim bölüm mezunları arasından ve yabacı dil sınavından asgari C puanı olan, en az B ehliyetine sahip olan, KPSS 60 puanı olan adaylar arasından 8 zabıta memuru seçilecek.

22 kişi Zabıta Memuru ise önlisans mezunu ve başvuru kılavuzunda belirtilen bölümlerden mezun en az B ehliyeti olan, KPSS puanı en 60 olan adaylar arsından seçilecek.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.