Kamuya KPSS 55 Puanla Sağlık Personeli Kamu Memur Alımı Başvuruları

Kamuya KPSS 55 Puanla Sağlık Personeli Kamu Memur Alımı Başvuruları

Resmî Gazete üzerinden 17 Ekim 2023 tarihinde yayımlandı. Kamuya KPSS 55 taban puan ile sağlık personeli ve kamu memur alımı yapılacağı açıklandı. 5 farklı alanda yapılacak olan alım ilanı için gerekli olan detaylar ve ilana ilişki başvuru tarihleri...

Kamu İş İlanları

Horasan Belediye Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS 55 taban puan ile memur alımı yapacağını açıkladı. 7 farklı kadroda yapılacak olan alım ilanı için başvurular ikamet şartı olmadan 81 şehirden kabul edileceği açıklandı.

İşe alınacak olan personeller, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında mahalli idarelere ilk defa atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği ile alınacağı belirtildi. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları sunuldu.

Personel Alımı İş İlanı Şartları

1 mimar alımı: Söz konusu kadroya başvuru yapacak olan adaylar, lisans düzeyinde mimarlık bölümü mezunu olması gerekmektedir.

1 eğitmen alımı: Müracaat etmek isteyen adayların kamu yönetimi, işletme veya iktisat bölümlerinden birinden lisans seviyesinde mezun olması istenmektedir.

1 tekniker alımı: Adayların önlisans düzeyinde radyo ve televizyon programcılığı veya basın ve yayıncılık bölümlerinden birinden ilanın yayın tarihi itibariyle mezun olmuş olması istenmektedir.

1 sağlık teknikeri alımı: Meslek yüksekokullarında okutulan tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programından mezun olmak istenmektedir.

3 mühendis alımı: İnşaat mühendisi alımı yapılacağı için adayların ilgili fakültelerden, inşaat ve çevre mühendisliği bölüm mezunu olması, bu kadroya başvuru yapması için yeterlidir.

KPSS Şartı Var

Adayların ÖSYM tarafından yapılmış olan 2022 sınavına katılmış olması gerekmektedir. Mimar kadrosuna başvuru yapacakların P – 3 puan türünde 70, eğitmen kadrosuna başvuru yapacakların P – 3 puan türünde 60, tekniker kadrosuna başvuru yapacak olan adayların P - 93 puan türünde 60, sağlık teknikeri için P – 93 puan türünde 60 ve son olarak mühendis kadrosuna başvuru yapacak olan adayların P -3 puan türünde en az 55 taban puanı almış olması gerekmektedir.

Belediye Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Erzurum iş ilanları kategorisinde Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana başvurular 17 Ekim 2023 tarihi itibariyle başlamış olup, son başvuru tarihinin ise 20 Ekim 2023 olduğu açıklanmıştır. Adaylar başvurularını kurumun resmi internet adresi aracılığıyla online olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru adresi: [email protected]

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.