En Az Lise Mezunu Kültür ve Turizm Bakanlığına 11 Kamu Personeli Alımı

En Az Lise Mezunu Kültür ve Turizm Bakanlığına 11 Kamu Personeli Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı İŞKUR e-şube üzerinden kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. En az lise mezunu adaylar nasıl başvuru yapacak. Kura yolu ile alınacak personellerin detayları haberimizde…

Kamu personeli alımı yapılacağı Kültür ve turizm bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre 11 personel alınacağı belirtildi. Alımı yapılacak unvanlara dair gelen açıklamaya göre 2 farklı nitelikte olacağı belirtildi.

Kültür ve Turizm Personel Alımı İŞKUR İlanı

Kültür ve turizm bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre 2 farklı nitelikte hizmet etmek üzere 11 adet kamu personeli alımı yapılacağı ve bu yapılacak olan alımın nitelikleri olarak 1 adet makine bakımcısı ve 10 adet temizlik görevlisi olacağı belirtildi. Alımların kura yöntemi ile olacağı belirtildi.

Başvuru Şekli ve Yeri

Adaylar için başvurular dün 29 Temmuz 2021 tarihi itibari ile başvurularını gerçekleştirmeye başlamış olup en geç müracaatların ise 5 gün içinde İŞKUR resmi intenet adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvurularını iş arayan bölümünden ilanı bularak müracaatlarını tamamlaya bileceklerdir.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Genel Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını başvuru yapacaklar için tamamlamış olmak, başvuru yapacak erkek adayların askerlikten muaf olma, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olma ve adayın okuma ve yazmasının olması şartlarının arandığı belirtildi.

Özel Şartlar

Makine bakımcısı: Meslek yüksekokullarının makine bölümlerinden 2 yıllık eğitim mezunu olma ve en az 3 aylık tecrübesi bulunması gerekiyor.

Temizlik görevlisi alımı: en az lise mezunu olma, görevini yapmasına engel durumunun bulunmaması ve en az 3 aylık tecrübeye sahip olma şartları aranmaktadır.

Başvuru yapacaklar için ilan numaraları olarak 00006166470 ve 00006166603 numaraları belirtili. Başvurular verilen ilan numaraları ile yapılması gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.