Diyanet Sözlü Sınav ile 30 Memur Alımı Yapıyor

Diyanet Sözlü Sınav ile 30 Memur Alımı Yapıyor

Kamu kurumları tarafından yayınlanan güncel resmi kamu personeli alım duyuruları ile personel alımı bu defa Diyanet İşleri Başkanlığından geldi. Diyanet İşleri bünyesine alınacak 30 memur alımında şartlar neler? Kimler başvuru yapabilecek? Haberimizde.

Resmi olarak duyuruya çıkılarak Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 30 memur alımı yapılacağı açıklandı. Yapılacak bu 30 memur alımında adayların 2020 yılında aldığı KPSS puanları esas alınarak sözlü sınavı ile göreve alınacaklar.

Diyanet Bünyesine Alınacak Personeller GİH Kadrosu İle Çalıştırılacaklar
Diyanet merkez teşkilatı GİH kadrosuna alınacak kamu personellerinin ünvanları ve mezuniyet şartları ile sayıları şöyle;

Lisans mezun Prodüktör 8 kişi, lisans mezun kameraman 3 kişi, önlisans mezun kameraman 2 kişi, önlisans mezun montajcı 3 kişi, önlisans mezun ses kayıtçısı 4 kişi, lisans mezun yönetmen 4 kişi, lisans mezun spiker 2 kişi, önlisans mezun spiker 2 kişi, önlisans mezun ışıkçı 2 kişi olmak üzere toplam 30 kişi alınıyor.

Başvuracak Adayların En Az 60 Puan KPSS Puanı Olmalı

Başvuru yapmak isteyen adayların;

Memuriyet genel şartlarını taşımaları,

2020 yılı KPSS puanlarının P3 ve P93 en az 60 olması,

Spikerler için adayların MEB onaylı en az 80 saat ünvanında kurs aldığını belge ile ibraz etmesi,

Başvuru Tarihleri Meslek Ünvanlarına Göre Değişiyor

Diyanet işleri kamu personeli alımında spiker olarak başvuru yapacak adayların 13 Eylül 2021 tarihi ile 24 Eylül 2021 tarihleri arasında diyanet işlerinin internet sitesi üzerinden ön başvurularını yapmaları ve aynı tarihlerde herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne ön başvurularını şahsen onaylatmaları gerekmekte.

Diğer adayların başvuruları yine 13 Eylül 2021 tarihinde başlayıp 24 Eylül 2021 tarihinde sonlanacak olup başvuruların Diyanetin internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekmekte bu adaylar için yukarıda belirtilen onay hususu bulunmamakta.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum