Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezun KPSS’siz Sekreter Alacak

Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezun KPSS’siz Sekreter Alacak

Kamu ilanı ile Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu olan adaylar arasından KPSS’siz sekreter alımı yapacağını yayınladı. Dışişleri Bakanlığı personel alımında aranan şartlar ve başvuru şekli detaylarını yazımızda derledik.

Kamu ilanı yayınlanmaya devam ediyor. En az lise mezunu olan adaylar Dışişleri Bakanlığı sekreter alımı yapacağını ilan etti. Dışişleri Bakanlığı personel alımı KPSS’siz olarak gerçekleştirecektir. Bakanlık ilanlarına başvurular 2 Temmuz 2021 tarihe kadar alınacak.

Başvuru Genel Şartları Şöyle;

Adaylar en az lise mezunu olması, Türk vatandaşı olması, 41 yaşından gün almamış olması, kamu haklarından mahrum olmaması, erkek adaylar için askerliği yapmış veya yapmış sayılmak, her türlü koşulda görev yapabilecek olması istenmektedir. Ayrıca daktilo ve bilgisayar kullanabilen ve dil olarak Türkçeyi ve Almancayı iyi konuşuyor olma şartları aranmaktadır.

Başvuruda İstenen Belgeler

Başvuru dilekçesi, özgeçmiş, pasaport suretleri, nüfus cüzdan fotokopisi, erkek adayların askerlik terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge ve 2 adet fotoğraf isteniyor.

Sekreter Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını 2 Temmuz 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluk (“An der Karlsschanze 7, 55131 Mainz” adresine) ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09.00 ile 16.00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluk sorumlu değildir.

Alım MAİNZ Başkonsolosluğu için yapılmaktadır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.