Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 Kamu Personeli Alımı (Başvuru CBİKO)

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 Kamu Personeli Alımı (Başvuru CBİKO)

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 kamu personeli alımı yapmak için ilana çıktı. Bakanlık Başvuruları CBİKO üzerinden alacak. Bakanlık ilanlarına başvuru nasıl ve kimler yapabileceği detayları yazımızda...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Bakanlık yayınladığı ilana başvuruları Kariyer Kapısı CBİKO aracılığı ile alacaktır. 13 personel alımı için adaylar 8 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar süreleri bulunmaktadır. Alım 3 farklı grupta yapılacaktır. Her grubun ayrı maaş durumu söz konusu olarak yayınlanmıştır.

Başvuruları Nasıl Yapılacak

Başvurular 6 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden yapılması gerekmektedir. Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru Genel Şartları

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır).

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla, güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemesi gerekmektedir.

Sözleşmeli bilişim personeli alımı başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.