Belediye KPSS 60 Puanla Sağlık Personeli Alımı

Belediye KPSS 60 Puanla Sağlık Personeli Alımı

Belediye Başkanlığı tarafından İŞKUR kurum dışı iş ilanları üzerinden yayımlanmış olan ilana göre sağlık personeli alımı yapılacaktır. KPSS 60 taban puan ile yapılacak olan alım ilanı için farklı kadro pozisyonları istihdamı sağlanacağı açıklanmıştır.

Belediye İş İlanları

Belediye Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere sağlık personeli alımı yapacağını açıkladı. 1 veteriner hekim ve 1 veteriner sağlık teknikeri kadrolarında yapılacak olan alımlar için GİH hizmet sınıfında istihdamı sağlanacağı belirtildi. İşe alınacak olan personeller, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere mahalli idarelere ilk defa atanacaklara uygulanacak olan sınav yönetmeliği kapsamında işe alınma aşamalarından geçeceklerdir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları açıklanmıştır.

Personel Alımı Başvuru Koşulları

Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana müracaat etmek isteyen adayların veteriner hekim için lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerden veterinerlik bölümü mezunu olması gerekmektedir.
Veteriner sağlık teknikeri kadrosu için ise meslek yüksekokullarında okutulan veya eğitim veren fakültelere laborant ve veteriner sağlık bölümü mezunları olması istenmektedir.

İlanın yayın tarihi itibari ile B sınıfı sürücü belgesine sahip olmanız, 18 yaşını tamamlamanız ve 35 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

KPSS Şartı

ÖSYM kamu kurumu tarafından 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmanız aranan şartlar arasındadır. Önlisans mezunu adayların P – 93 lisans mezunu adaylarının ise P - 3 puan türünde 60 taban puanı karşılıyor olması istenmektedir.

Sağlık Personeli Alımı İş İlanı Başvuru Şekli ve Tarihi

Zonguldak iş ilanları kategorisinde Cide Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana başvurular 16 Ekim 2023 tarihi itibariyle kabul edilmeye başlanmıştır. Adaylar başvurularını en geç 20 Ekim 2023 tarihi de dahil olmak üzere tamamlamış olmaları işlenmektedir. Başvurular Başkanlığına şahsen yapılabilecektir. Aynı zamanda elektronik olarak Belediye Başkanlığının resmi g-mail adresi üzerinden de başvuruların kabul edileceği açıklanmıştır.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.