B Ehliyetli Zabıta Alımı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yapıyor

B Ehliyetli Zabıta Alımı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yapıyor

Zabıta alımı ilanı B ehliyeti ile yayınlandı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı ilanına göre zabıta alımı başvuru şartları açıklandı. Zabıta olma şartları ile birlikte başvuru tarihleri adaylara sunuldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı zabıta alımı yapacağını ilan etti. B ehliyeti ile birlikte adaylarda hangi şartlar arandığı açıklandı. Bu yayınlanan ilanda İkamet şartı aranmıyor. Türkiye genelinden başvuru yapabilirsiniz.

Genel Başvuru Şartları

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gerekiyor.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmaması istenmektedir.

İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrosuna başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediye tarafından yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması isteniyor.

13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak lazım.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Başvuru belgelerini 04 Ağustos 2021 ile 06 Ağustos 2021 günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 08:30-17:00 arasında Eğil Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Şahsen başvuru dışında işlem yapılmayacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.