Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Farklı Unvanda 40 Personel Alımı

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Farklı Unvanda 40 Personel Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 farklı unvanda personel alımı gerçekleştiriyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı için 9. Dereceden farklı unvanlarda 40 alım yapacağını başvuru kılavuzu ile duyurdu.

Bakanlık İlanları

Resmi Gazete üzerinden yayınlanan ilanlara göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere farklı unvanlarda personel alımı yapacaklarını ilan etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 farklı unvanlarda olmak üzere 40 personel alımı yapıyor. Kontenjan bilgileri yayınlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bakanlık personeli alımı unvanında uzman yardımcısı alımı yapacak.

Bakanlık Personeli Alımı Bölüm Kontenjan Dağılımları

6 hukuk, 5 sosyal hizmet, 4 psikoloji, 3 psikolojik danışmanlık ve rehberlik, 3 çocuk gelişimi ve eğitimi, 3 sosyoloji, 3 istatistik, 2 kamu yönetimi, 2 iktisat, 2 işletme, 2 maliye, 2 uluslararası ilişkiler, 1 bilgisayar mühendisliği, 1 siyaset bilimi ve 1 İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık bölümlerinden alım yapıyor.

aile-ve-sosyal-hizmetler-bakanligi-40-memur-alimi.jpg

Aile Sosyal Hizmetler Personel Alımı Başvuru Şartları

T.C. vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum kalmamak. Görevini yapmasına akli ve fiziken sağlığı elverişli olmak. Herhangi bir suçtan dolayı mahkum olmamak. 18 yaşını doldurmuş olmak ve 35 yaşını tamamlamamış olmak. En az lisans düzeyinde tabloda verilen bölümlerden mezun olmak. Tabloda belirtilen puan türlerinden 2021 ve 2022 yılları arasında yapılan KPSS sınavından puanı almak.

Memur Alımı Müracaat Şekli ve Tarihleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 07 Kasım 2022 ile 18 Kasım 2022 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını e-Devlet Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım platformu üzerinden online yapacaklar.
Başvuru yaparken sadece bir bölüm için başvuru yapılacaktır. Belgelerde aykırı bir sonuç olduğu takdirde adayın başvuruları iptal olacaktır.

Sınava girmeye hak kazanan adaylara sınavın tarihi, yeri ve saatlerini Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum