AFAD 40 şehir 215 Kamu Personel Alımı! Parkur ve Seçilme Şekli

AFAD 40 şehir 215 Kamu Personel Alımı! Parkur ve Seçilme Şekli

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı taşra teşkilatı 215 kamu personeli alımı yapıyor. AFAD personel alım 40 şehir listesi tablo halinde sunuldu. En az ortaöğretim mezunu olanlar başvuru yapabilir.

AFAD Kamu Personeli Alımı İş İlanları

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 215 personel alım ilanı yayınlandı. ilana göre 40 şehir yerleştirmesi yapılacak. Aşağıda sunduğumuz kılavuzda tüm ayrıntılar ile birlikte parkur ve seçilme şekli yazıyor. Kamupersonelialim.com olarak tabloları sunduk.

AFAD Memur Alımı Başvuru Şekli

Başvuru 9 Ekim 2023 saat 10:00 - 17 Ekim 2023 saat 17:00 arasında e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden yapılacak.

AFAD İşçi Alımı Genel Başvuru Şartları

Ortaöğretim Mezunları: Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Harita-Tapu-Kadastro; İnşaat Teknolojisi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Kimya Teknolojisi, Makine ve Tasarım Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Ulaştırma Hizmetleri alanlarından veya bunlara denkliği kabul edilen alanlardan mezun olmak. ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

afad-memur-alimi-tablo-parkur.jpg

Önlisans Mezunları: Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olmak kaydıyla; ön lisans düzeyinde öğretim veren kurumların “Acil Durum ve Afet Yönetimi” veya “Sivil Savunma ve İtfaiyecilik” programları ile bunlara denkliği kabul edilen programlarından mezun olmak. ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

NOT: Kılavuzda sunulan şartlar ve parkur muhakkak incelenmelidir.

AFAD başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.