Adalet Bakanlığı 6459 Zabıt Katibi Mübaşir ve Kamu Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı 6459 Zabıt Katibi Mübaşir ve Kamu Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı 6459 personel alımı yapacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 6459 zabıt katibi, mübaşir ve kamu personeli alımı başvuru şekli ile başvuru şartları paylaşıldı.

Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu zabıt katibi, mübaşir ve kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre en az lise mezunu adaylar arasından devlet personel alımı nasıl yapılacağı kılavuz halinde sunuldu.

Adalet Bakanlığının yayınladığı ilana göre;

“EK-1/A,B,C,D,E,F,G,H listelerde yeri, sayısı, unvanı ve niteliği belirtilen, 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ekindeki “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 3.618 sözleşmeli zabıt kâtibi (EK 1/A), 830 sözleşmeli mübaşir (EK-1/B), 984 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi (EK-1/C), 33 sözleşmeli teknisyen (EK-1/D), 12 sözleşmeli işaret dili tercümanı (EK1/E), 83 sözleşmeli şoför (EK-1/F), 29 sözleşmeli aşçı (EK-1/G) ve 870 sözleşmeli hizmetli (EK-1/H) olmak üzere toplam 6.459 personel alınacaktır.” açıklaması yer aldı.

Memur Alımı Branş Unvanlar

Zabıt Kâtibi, Mübaşir, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Teknisyen, İşaret Dili Tercümanı, Şoför, Aşçı ve Hizmetli alınacak.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum kalmamak,

Erkek adayların askerlik ile ilişiği bulunmaması,

Zabıt kâtibi, mübaşir, teknisyen, işaret dili tercümanı, şoför, aşçı ve hizmetli unvanları için 35 yaşını doldurmamış olmak,

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için ise 30 yaşını doldurmamış olmak,

Herhangi bir suçtan dolayı mahkum kalmamak,

Görevini yapmasına herhangi bir akıl ve engel olacak hastalığı bulunmaması,

Arşiv araştırması olumlu sonuç almak.

Alımı olan unvanların özel şartlarını taşımak.

Adalet Bakanlığı 6459 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli ve Tarihleri

Başvuru yapacak adaylar öncelikle unvanların özel şartlarını ve başvuru genel şartlarını taşımaları gerekmektedir. Başvuru tarihleri 1 Mart 2022 ile 17 Mart 2022 tarihleri arasında E-Devlet adresine giriş yaparak arama kısmına “Adalet Bakanlığı İş Başvurusu” yazarak açılan sayfada bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurup başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.