2021 ASDEP Personel Alımı Başvuruları Olacak Mı?

2021 ASDEP Personel Alımı Başvuruları Olacak Mı?

2021 yılı ASDEP personel alımı başvuruları olacak mı? Farklı bölümlerden mezun olan binlerce aday Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan gelecek bu güzel haberi bekliyor. İşte detaylar.

ASDEP personel alımı başvuruları olacak mı sorusunun yanıtı pek çok farklı meslek gurubunu ilgilendiriyor. Ülkemizde yoksullukla mücadele kapsamında hizmet vermek adına kurulmuş olan ASDEP, ülkemizin her bölgesinde en ücra köşelere kadar hizmet veriyor.

ASDEP Nedir?

ASDEP başvurularından hemen önce, ASDEP nedir sorusunun yanıtını vermeye çalışacak olursak; ASDEP, Aile Sosyal Destek Personeli anlamına gelmektedir. ASDEP personelleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan Sosyal Hizmet Merkezleri’nde görev yapmaktadır.

Bilindiği üzere Türkiye sosyal devlet ilkesi gereğince sosyal hizmetlere çeşitli yatırımlar yapmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğrudan konu ile ilgili çalışmaları tek bir merkezden yürütmek adına kurulmuştur.

Bakanlığın ve bakanlığa bağlı birimlerden biri olan Sosyal Hizmet Merkezleri’nin görevi yalnızca yoksullara yardım etmek değil, aynı zamanda dezavantajlı guruplara danışmanlık yapmak, eğitim ve sağlık tedbirleri vermek ve bunun gibi görevleri yerine getirmektir. Bu bağlamda çalışma yürüten personellerden biri de ASDEP’tir.

ASDEP İlanları

ASDEP, tek bir meslek grubunu kapsamaz. ASDEP bünyesinde sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, çocuk gelişimci, rehberlik ve psikolojik danışman ve aile ve tüketici bilimleri mezunları bu başlık altında görev yapmaktadır.

Buradan da anlaşılacağı üzere ASDEP personeli olabilmek için ilk olarak bahsi geçen bölümlerden birinden mezun olmak gerekmektedir. Sonrasında ise Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girilir. Sınavın ardından ASDEP personel alım ilanının gelmesi beklenir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ilgili ilanın yayınlanması durumunda kişiler mülakata girer ve neticede başarılı olanlar memur olarak göreve başlar.

Burada bilinmesi gereken önemli husus, ASDEP personelinin sözleşmeli memur olduğudur. ASDEP en son 2020 yılı içerisinde alım yapmıştır. Ancak 2021 yılı ASDEP personel alım ilanları henüz yayında değil. 2021 alım ilanları bekleniyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.