Sağlık Bakanlığı 10 Bin Sürekli İşçi Alımı Ne Zaman? Yönetmelik Değişti

Sağlık Bakanlığı 10 Bin Sürekli İşçi Alımı Ne Zaman? Yönetmelik Değişti

Sağlık bakanlığı tarafından 10 bin personel eksiklerini tamamlamak için işçi istihdamını mart ayında olacağı belirtildi. Alım başvuruları ne zaman yayınlanacaktır? Başvuru koşulları şartları neler olacaktır? Mart ayı içerisinde hangi ne süreçte başvurular

Sağlık Bakanlığı 2022 yılında yeni istihdamlar sağlamak üzere sürekli işçi alımı olacaktır. Güvenlik koruma, Bakım onarım, temizlik kadrosu çeşitli dallardan 10 bin işçi istihdamı sağlanacaktır duyurulur.

81 il olarak genel olarak 10 bin personel alımı yayınlanacaktır en yakın zamanda. Mart ayı içerisinde yayınlanacağı düşünülüyor! Haber kaynaklarımızda güncel veriler geldikçe haber kaynağımızda ilanen duyurulacaktır!.

İlanen duyurulan işçi alımı geldiğinde Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS şartsız kura ile belirlenecektir dikkatle duyurulur!

Anlık olarak ilan sizlere sunulacaktır. Cep uygulamamızı indirerek ilanı kaçırmayın.

Sağlık Bakanlığı Resmi Gazete Değişikliği

MADDE 1- 29/6/2009 tarihli ve 2009/15188 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe geçici 9 uncu maddesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki geçici 10 uncu madde eklenmiştir.

"GEÇİCİ MADDE 10- (1) 2022 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığında istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri ile diğer hizmetler için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenebilir. Bu durumda, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenir. Sağlık Bakanlığınca yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartlan haiz yedek adaylar işe alınır."

MADDE 2- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini Cumhurbaşkanlığı yürütür.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
46 Yorum