Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Yönetmeliği Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Yönetmeliği Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı bünyesine 10 Bin İşçi alımı yapılması öncesi başvuru yönetmeliğine yeni hüküm eklendi. Yapılacak 10 Bin işçi alımı personel adaylarının seçimi işlemleri nasıl yapılacak? Düzenleme ile Sağlık Bakanlığı personel alımı nasıl olacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan şifai açıklamalarla önümüzdeki günlerde bakanlık bünyesine 10 Bin civarında işçi alımı ülkenin değişik il ve ilçelerinde görevlendirilmek üzere en az ilkokul mezunu her vatandaşın KPSS şartı aranmaksızın başvuru yapabileceği personel alımı yapılması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılması beklenen bu büyük kamu personeli alımı öncesinde resmi gazete yayınlanan en son değişiklik ile bu tarz personel alımlarında personel seçim usulünde değişiklikler yapıldı.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapan yönetmelik içeriğine göre;

Sağlık Bakanlığına yapılacak olan 2022 yılı işçi alımı ilanları ile temizlik Personeli alımı, Güvenlik Görevlisi alımı, bakım ve onarım hizmetleri ile diğer bakanlık hizmetleri için alımı gerçekleşecek işçiler için bundan sonra sınava tabi tutulmadan doğrudan noter tarafından çekilen kura ile alınacak personeller belirlenebilecek.

Bu şekilde alınacak işçiler belirlenirken önceliklilerde dahil olacak şekilde başvuru şartlarını taşıyan tüm kamu personeli alımı adayları içinden açık bulunan iş sayısı kadar asıl ve asıl olarak belirlenen sayı kadar da yedek işçi adayı direk kura ile belirlenecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan değerlendirme aşamaları sonucu asıl adaylar içerisinde belirlenen kriterleri taşımayanlar elenerek yerine sıra şartı gözetilerek aranan kriterlere sahip yedek işçi adayları kuruma alınacak.

Yayınlanan Geçici Madde tam metni; 2022 Yılı İçerisinde Sağlık Bakanlığında istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri ile diğer hizmetler için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenebilir. Bu durumda, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenir. Sağlık Bakanlığınca yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartları haiz yedek adaylar işe alınır.

Anlık olarak personel alımlarına ulaşmak için aşağıda bulunan cep uygulamamızı indirin.

saglik-bakanligi-10-bin-surekli-isci-alimi-basvuru-sartlari.jpg

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
143 Yorum