POMEM Polislere Uygulamalı Eğitim PÖH Kadın

POMEM Polislere Uygulamalı Eğitim PÖH Kadın

İl Emniyet Müdürlükleri POMEM mezunlarına uygulamalı alan eğitimleri verecek ve ilerleyen tarihte eğitimlere başlanacak. Özel Harekat Başkanlığı uygulamalı eğitimi verecek. POMEM uygulama eğitimi bay ve bayan olanlara uygulanacak.

Polislere uygulamalı eğitim 24. Dönem Pomem eğitimiyle başlamıştı. 31 Mart 2020’de kura çekimleriyle belirlenen eğitimler, Covid 19 nedeniyle ertelenmişti. 24. Dönem Pomem mezunları olarak atanan memnular Kadın Özel Harekat meslek eğitimlerinden mezun olacak şekilde atamalarının yapılmasıyla dikkat çekecektir.

Özel Harekat Başkanlığı tarafından uygulamalı alan polis eğitimleri yapılacaktır. Memurluk vasıflarını taşıyanlar için müdürlükçe belirlenen esaslar doğrultusunda eğitim verilmektedir. Yönetmeliğin açıklanmasının ardından mezun adayların atamalarının planlanmasının ardından uygulamalı alan eğitimlerinin tamamlanması hedefleniyor. Böylece sorunsuz bir şekilde eğitimlerin tamamlanması mümkün oluyor.

Uygulamalı Eğitimle Mesleğe Odaklanma

Teorik ve uygulamalı eğitimleri birleştirecek olan eğitimler, polislik uygulamalarıyla sentezlenecek. Aktif polislik yaşamına odaklanan ve sağlam zeminlere oturulması hedeflenen POMEM uygulamalı eğitim imkanları kadın özel hareket (PÖH) polisleri için de uygulanacak. 5 farklı birimde 10 gün süreyle düzenlenecek olan eğitimlerde adaylar 5 açıdan değerlendirilecek. 2 Kasım 2020 tarihinde başlamış olan 26.dönem eğitimleri, 20 Haziran 2021 tarihinde sona ermişti. Covid 10 salgınının yayılması nedeniyle İl Emniyet Müdürlüklerine ataması yapılan polis memurları, uygulamalı eğitimlere başlayacaklar. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş emirli uygulamalı alan eğitimlerini verecek.

Başarısız Adaylara Tekrar Eğitimler

Başarısız olan adaylara tekrar verilecek olan POMEM eğitim seçenekleri özellikle eğitimde başarılı olanlar için öne çıkıyor. Başarısız adaylar ise ilgili eğitimleri yeniden alarak başarılı olana kadar sınava tabi tutuluyor. Özel harekat branşlarından çıkan ve mesleki eğitim açısından öne çıkan birçok uygulamalı eğitim için ataması yapılacak olan memur adaylarının eğitimleri verilecek. Yüzlerce polis memuru ilgilendiren bu haber mesleğe daha hazır olması gereken polis memurlarının yetiştirilmesi açısından son derece önemlidir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum