OGM 16500 Kamu Personeli Alımı Öncesi Yeni Müdürlükler Kuruldu

OGM 16500 Kamu Personeli Alımı Öncesi Yeni Müdürlükler Kuruldu

Orman Genel Müdürlüğü 16500 kamu personeli alımı öncesinde yeni müdürlükler kuruldu. Resmi gazete ile 8 yeni müdürlük kurulduğu duyuruldu. 16500 kadroda bu yani yerlere alım yapılacak. OGM personel alımı hakkında detaylar…

Orman Genel Müdürlüğü 16500 kamu personeli alımı için geri sayıma geçilmişken yeni 8 müdürlük kuruldu. Müdürlüklerin kurulması ile birlikte ilanın her han yayınlanması beklenebilir hale geldi. OGM personel alımı kadroları şöyle sunulmuştu. 10.000 yangın işçisi, 5.000 muhafaza memuru, 1.000 orman mühendis ve 500 tekniker alımı kadrolarından yapılacak. Devlet personel alımı olarak yapılır.

Resmi Gazete Ayrıntıları

OGM olarak da bilinen Orman Genel Müdürlüğü bünyesine alımı planlanan 16500 kişilik personel alımı öncesinde 19 Kasım 2021 tarihli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN imzalı Cumhurbaşkanı kararı ile OGM taşra teşkilatı üzerinde yeni düzenlemeler yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı kararı ekinde belirtilen taşra teşkilatı düzenlemeleri ile;
Merkezi Hatay olacak şekilde yeni adıyla Hatay Orman Bölge Müdürlüğü kuruldu.

Karar içeriği ile Hatay Orman Bölge Müdürlüğü taşra teşkilatı içerisinde bu müdürlüğe bağlı olarak hizmet verecek 14 adet şube müdürlüğü ve 1 adet başmühendislik kurulması kararı alındı.

Karar içeriğinde OGM taşra teşkilatı içeriğinde bulunan 6 adet Orman İşletme Müdürlüğü ile 1 tane orman fidanlık müdürlüğü ile 1 adet orman kadastro başmühendisliğinin dağılımı yeniden düzenlendi.

OGM taşra teşkilatında yapılan bu yeni düzenleme ile;

Antakya Orman İşletme Müdürlüğü, İskenderun Orman İşletme Müdürlüğü, Dörtyol Orman İşletme Müdürlüğü, Osmaniye Orman İşletme Müdürlüğü, Düziçi Orman İşletme Müdürlüğü, Kadirli Orman İşletme Müdürlüğü, Serinyol Orman Fidanlık Müdürlüğü, 169 Nolu Orman Kadastro Başmühendislikleri Hatay Orman Bölge Müdürlüğüne bağlandı.

ogm-personel-alimi.jpg

İlan her an yayınlanması beklendiği üzere sosyal medyalarımızdan veya cep uygulamamızı indirerek anlık ilana ulaşabilirsiniz.

orman-genel-mudurlugu-yeni-kuruluslari.jpg

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
33 Yorum