ÖGG Güvenlik ve Koruma Mezunları Kadro İstiyor

ÖGG Güvenlik ve Koruma Mezunları Kadro İstiyor

Güvenlik görevlisi alımı yapılırken ÖGG mezunları kadro istiyor. Güvenlik ve koruma mezunları başta önlisans olmak üzere kadro talebinde bulunuyor. Sitemize gelen yoğun talep üzerine ÖGG kadro taleplerini gündeme taşıdık.

Güvenlik görevlisi alımı yapılırken devlet tarafından ÖGG mezunları kadro istiyor. Kadro taleplerini çeşitli platformlarda dile getirmeye çalışmış ancak genel bir sonuç alınamamıştır. Sitemize gelen yoğun talepler üzerine durumu gündeme taşıdık. Merkezi atama öncesinde seslerini Devlet 'e duyurmaya çalışıyor.

Özellikle önlisans mezunları bu durumun değişmesi için yoğun çaba harcıyor. Adaylardan gelen durumları aşağıda olduğu gibi sizlere sunuyoruz.

İşte Adaylardan Gelen Talepler

Her mesleğin memuriyet kadrolarına atanma koşullarından bir tanesi de ilgili mesleğin okulunu okumuş, branş mezunu olmaktır. Ne yazık ki bu kaide koruma ve güvenlik memurlarının istihdamında uygulanmamaktadır. Bizler her yıl üniversitelerin koruma ve güvenlik önlisans bölümlerinden yaklaşık 2000 mezun veriyoruz. Ancak biz bölüm mezunları olarak KPSS merkezi atamada kadro sıkıntısı yaşıyoruz.

Tüm kamu kurumlarında üniversitelerde güvenlik personeli çalışmaktadır. Bu istihdam edilen koruma ve güvenlik görevlileri sertifikalı bireylerden oluşmaktadır.  2021 yılı içerisinde 3000 den fazla sözleşmeli koruma ve güvenlik memur alımı yapıldı ancak mülakatla alımlarda ve sözleşmeli alımlarda bölüm mezuniyet şartının olmaması nedeniyle sertifikalı bireyler sözleşmeli memur kadrolarında istihdam edilirken bizim hakkımız olan kadrolara bizler atanamadık.

Yıllarca KPSS merkezi atamadan kadro açılmaması nedeniyle yaşı ilerleyip yaş engeline takılan binlerce mezunun birikmesi göz ardı edilen bir hakikattir. Bizler zaman içerisinde 35 yaşını geçen bazı mezunlar son olarak 1.5 yıldır açılan sözleşmeli koruma ve güvenlik memur alımlarına başvuru yapamıyoruz ne yazık ki yaş engelinden dolayı.

Sırf yaşı tutuyor diye sertifikalı bireyler kamuda sözleşmeli koruma ve güvenlik memuru olma hakkına sahipken biz mesleğin okulundan mezun 35 yaş üzerinde olanlar hiçbir surette sözleşmeli koruma ve güvenlik memur ilanlarına başvuru dahi yapamıyoruz ilanlardaki yaş engelinden dolayı.

Biz bölüm mezunlarına karşı oluşan bu haksız durumun önüne geçmek için tek çözüm var. O da sözleşmeli koruma ve güvenlik memur alımlarına son verilip mesleğin okulundan mezun olmuş bireyler için KPSS merkezi atamadan Kadrolu Koruma ve Güvenlik Memur kadrolarının ihdas edilmesi bir zorunluluk haline gelmiştir. Adalet ve liyakat bunu gerektirir. KPSS merkezi atamasında yaş engeli yoktur. Bizler de haklı olarak KPSS merkezi atama ile kadro talep ediyoruz.

Bizler yıllardır yaşadığımız kadro sıkıntısından dolayı daha fazla mağdur edilmek istemiyoruz. Aralık ayında gerçekleşecek olan 2021/2 KPSS merkezi atamasında en az 1000 koruma ve güvenlik memur kadrosu talep ediyoruz.

Tüm kamu kuruluşlarının,  tüm bakanlıkların ve tüm üniversitelerin artık biz bölüm mezunlarını kabullenip güvenlik personeli alımını sözleşmeli memur statüsünde değil KPSS merkezi atama ile mesleğin bölüm mezunlarından kadrolu koruma ve güvenlik memuru olarak istihdam yapmaları bir zorunluluk olmuştur.

Gereğinin yapılması hususlarında tüm ilgili mercilerin duyarlı olmasını saygılarımızla talep ediyoruz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum