Noter Kurasıyla 200 Belediye İşçi Alımı İlanı

Noter Kurasıyla 200 Belediye İşçi Alımı İlanı

Belediye kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 200 erkek kadın beden işçisi alımı yapacağı açıklamasında bulundu. Alımlar noter kurası ile yapılacaktır. En az ilkokul mezunu olan adaylardan başvurular kabul edilecektir. Güncel ilana ilişkin detaylar...

İşçi Alımı İş İlanları

Batman Belediyesi Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi aracılığıyla yayımlamış olduğu ilana göre 180 erkek ve 20 kadın olmak üzere 200 işçi alımı yapacağını açıkladı. KPSS şartı olmadan yapılacak olan alım ilanına göre başvurular başlamıştır. Kurum tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilana göre belirsiz süreli istihdam sağlanacak olup, asgari ücret tutarında maaş ödemesi yapılacağı açıklanmıştır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli detayları sunulmuştur.

Kamu İşçi Alımı Müracaat Belgeleri

Adaylar adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh belgesinin tarihçeli bir halde fotokopisi, diploması var ise diploma fotokopisi belgeleri ile beraber başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Belediye İşçi Alımı Başvuru Koşulları

Beden işçisi alımı için adayların 29 yaşını tamamlamamış olmaları ve 19 yaşından gün almış olmaları gerekmektedir.

İşe Alımı Süreci

Müracaatları kabul edilen adaylar arasından kadın adaylar için açık işçi sayısının (20kişi) 4 katı kadar 80 kişi, erkek adaylar için açık işçi sayısının (180 kişi) 4 katı kadar (720 kişi) noter huzurunda çekilerek ön kura yöntemi ile belirlenecektir. Ön kura ile belirlenen 800 aday uygulamalı mülakat sınavına gireceklerdir. Bu sınavı başarılı bir şekilde tamamlayan adayların sayısı açık işçi sayısının üzerinde olması hususunda nihai listeyi seçecek olan kura çekimi noter huzurunda gerçekleşecektir.

Personel Alımı Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Batman iş ilanları kategorisinde Belediye tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımı başvuruları 2 Ekim 2023 tarihinde başlamıştır. Son başvuru tarihi 6 Ekim 2023 tarihi olarak belirlenmiştir. Başvurular Batman Belediyesi Personel A.Ş Ek Hizmet Binası adresine yapılacaktır.

İkamet Şartı Var

İkametgâh adresi olarak en az 6 aydır Batman merkez ve belde veya köylerde bulunuyor olmaları gerekmektedir. İkametgâh adresi olarak Batman ilçelerinde bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.