MEB ortaöğretimde yeni değişiklik yapıldı

MEB ortaöğretimde yeni değişiklik yapıldı

MEB tarafından bu gün yayınlanan resmi yönetmelik ile mesleki ve teknik eğitimler için yeni bir dönem başlıyor. MEB mesleki eğitim yönetmeliği işbaşı eğitim öğrenci sayı değişikliği yapıldı. Bu değişiklik ne zamandan itibaren geçerli olacak?

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından 10 Nisan tarihli yapılan ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik ile mesleki ve teknik eğitim okullarını ilgilendiren bir değişiklik yayınlandı.

Bu okullarda okuyan öğrenciler için işletmelerde mesleki eğitim alan öğrencilerden aynı meslek alanında eskiden 12 kişilik gruplara bir eğitici personel ataması yapılıyorken kararın yürürlüğü bugün olduğundan bugünden itibaren artık 40 kişilik öğrenci gruplarına bir eğitici personel ataması yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bu değişiklik ile eski hali ile yönetmeliği 135. maddesi işletmelerde aynı meslek alan veya dalında beceri eğitimi gören en fazla 12 kişiden oluşan öğrenci grubu için işletme tarafından en az bir eğitici personel veya usta öğretici görevlendirilir şeklindeyken;
Yapılan bu işletmelerde aynı meslek alan veya dalında beceri eğitimi gören en fazla 40 kişiden oluşan öğrenci grubu için işletme tarafından en az bir eğitici personel veya usta öğretici görevlendirilir şeklinde değişikliğe gidildi.

Yönetmelik aşağıdadır.

Millî Eğitim Bakanlığından:

MİLLi EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI
YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA
DAİR YÖNETMELİK
MADDE 1 – 7 Eylül 2013 tarihli ve 28758 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 135 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “12” ibaresi “40” olarak değiştirilmiştir.
MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Milli Eğitim Bakanı yürütür.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.