En Az Lise Mezunu 324 Devlet Memuru ve Kamu Personeli Alımı Başlıyor

En Az Lise Mezunu 324 Devlet Memuru ve Kamu Personeli Alımı Başlıyor

Kamuya devlet memuru ve kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. En az lise mezunu olmak suretiyle 320 devlet memuru ile kamu personeli alımları başlıyor. Kamuya devlet memuru ve kamu personeli alımı yapılacaktır. Başvuru şartları belli oldu.

324 devlet memuru ve kamu personeli alımı için başvurular başlıyor. Alımlarda en az lise mezunu olmak suretiyle toplamda 324 devlet memuru ile kamu personel alımı yapılacaktır. 7 Kamu dairesi bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için lise mezunu olması ve KPSS şartı aranmak suretiyle 324 devlet memuru ile kamu personeli alımı yapılacaktır.

Hangi Kamu Dairesi kaç Personel Alımı Yapacaktır?

MEB 42 Kamu Personeli Alımı;

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı meslek kadrolarından olmak üzere toplamda 42 kamu personeli alımı yapacaktır. Alımı yapılacak olan meslek kadroları için adayların Önlisans mezunu olması gerekmektedir. MEB alımı için adayların en az KPSS sınav puanı 60 ve üstü olması gerekir. Yapılacak olan başvuruların son başvuru tarihi 16 Eylül 2022 tarihidir.

MEB Haberi İçin Tıklayın

Bursa Büyükşehir Belediyesi 87 Devlet Memuru Alımı;

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesine bağlı olan İtfaiye eri dairesine devlet memuru alımı yapacaktır. Alımı yapılacak olan itfaiye eri dairesi için adayların en az lise mezunu olması ve 2020 yılı KPSS sınav puanı en az 60 ve üstü olması gerekmektedir. Belediye 87 İtfaiye Eri alımı yapacak. Başvuruda bulunmak isteyenler başvurularını en geç 16 Eylül 2022 tarihinde yapmaları gerekir.

Belediye Devlet Memuru Alımı İçin Tıklayın

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi 17 Zabıta Alımı;

Diyarbakır ilinde bulunan Yenişehir Belediyesi sadece ve sadece Önlisans mezunu adaylardan devlet memuru alımı yapacaktır. Belediye bünyesine bağlı olan zabıta müdürlüğüne 17 zabıta alımı yapacaktır. Adayların KPSS puanı 60 ve üstü olması şartı ile başvurularını 15 Eylül 2022 tarihine kadar yapmaları gerekir.

Diyarbakır Zabıta Alımı İçin Tıklayın

TENMAK 27 Kamu Personeli Alımı;

Türkiye Enerji Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için toplamda 27 Kamu personeli alımı yapacaktır. 3 Teknisyen alımı, 2 Avukat alımı, 6 Mühendis alımı, 5 Tekniker alımı, 10 veri hazırlama ile kontrol işletmeni alımı gibi unvanlarda alım yapıyor. Başvuruda bulunmak isteyenlerin 2020 yılı KPSS sınav puanı en az 70 ve üstü olması şartı ile başvurularını 15 Eylül 2022 tarihine kadar yapmaları gerekir.

27 Kamu Personeli Alımı İçin Tıklayın

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı 97 Kamu Personeli Alımı;

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından güncel 97 Kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanmakta olan başvurmak isteyenler için KPSS sınav şartı aranmayacaktır. Alımı yapılacak olan illerde ise çoğunluk Ankara İstanbul Kocaeli Yalova gibi iller yer almaktadır. Çoğunlukla alımlarda adaylardan YDS şartı istenilecektir. Adaylar başvurularını en geç 26 Eylül 2022 tarihine kadar yapmaları gerekir.

Savunma Sanayii Başkanlığı Kamu Personeli Alımı İçin Tıklayın

Diyanet İşleri Başkanlığı 13 Kamu Personeli Alımı;

Diyanet İşleri Başkanlığı Bünyesindeki kamu personeli eksikliğini gidermek için güncel ilanını yayınlandı. Yayınlanmak olan ilana alımı yapılacak olan kadrolar ise aşağıda yer almaktadır. 2 tashihçi alımı, 9 Mütercim Tercüman alımı, 1 yönetmen alımı, 1 yazma eser uzmanı alımı unvanlarında alım yapıyor. Başvuruda bulunmak isteyenler başvurularını en geç 12 Eylül 2022 tarihine kadar yapmaları gerekir.

Diyanet İşleri Haberi İçin Tıklayın

MİT Devlet Memuru Alımı;

Milli İstihbarat Teşkilatı Memur Alımı ilanını yayınladı yayınlanan ilana göre MİT bünyesine Koruma ve Emniyet memuru alımı, Mühendis Alımı, İstihbarat Uzmanı alımı, Dil uzmanı alımı unvanlarında alım yapıyor. Başvurularda adaylardan YDS sınav puanı 60 ve üstü olması gerekir.

MİT Devlet Memuru Alımı İçin Tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.