Üsküdar Belediyesi Lise Önlisans Lisans Mezun 45 Zabıta Alımı

Üsküdar Belediyesi Lise Önlisans Lisans Mezun 45 Zabıta Alımı

İstanbul Üsküdar Belediye Başkanlığı 45 zabıta alımı yapacağını duyurdu. lise, önlisans ve lisans mezunları alıma başvuru yapabilecek. Adaylarda aranan en belirgin özellik olarak B veya C sınıfı sürücü ehliyeti oluyor.

İstanbul iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Üsküdar Belediyesi 45 zabıta alımı yapacak. İlanı 15 Mart 2021 tarihinde duyurdu. Başvuru yapacakların B veya C sınıfı sürücü ehliyeti olması isteniyor. Bu ilana lise, önlisans veya lisans mezunları yapabiliyor. İşte zabıta memuru alımı başvuru koşulları şöyle;

ZABITA ALIMI OKUL VE EHLİYET ŞARTLARI

Zabıta alımı 10 kişi; herhangi bir ortaöğretim (lise ve dengi) okulundan mezun ve en az C sınıfı sürücü ehliyeti istenmektedir.

Zabıta memuru alımı 7 kişi; Herhangi bir önlisans okul bölümü mezunu olması ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Zabıta alımı 5 kişi; önlisans mezunu olması ve C sınıfı sürücü ehliyetli olması gerekiyor.

Zabıta memuru alımı 18 kişi için; her hangi bir lisans bölümü mezunu olması ve B sınıfı ehliyeti olması gerekmektedir.

Zabıta memuru alımı 5 kişi; 4 yıllık üniversitelerin ekonometri, endüstri mühendisliği, harita mühendisliği, maliye, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümlerinin birinden mezun olması ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor.

zabita-alimi.jpg

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Adaylar kendi öğrenim durumuna göre KPSS en az 70 puanı bulunuyor olması, kurumlardan daha önce çıkarılmamış olmak, Belediye yönetmeliğine göre erkeklerde 1,67 cm ve bayanlarda 1,60 cm boyundan kısa olmaması gerekmektedir. Ayrıca yukarıda kadrolara ayrılmış durumlarına göre B veya C sınıfı ehliyet sahibi olması gerekmektedir.

BAŞVURU KOŞULU VE TARİHİ

Adaylar başvurularını 26 Nisan 2021 tarihinden başlayıp 30 Nisan 2021 tarihi saat 17:00 kadar şahsen yapacak. Başvuru adresi mimar sinan mahallesi çavuşdere caddesi no:35 Üsküdar/ İstanbul olarak verilmiştir. Belediye insan kaynakları ve eğitim müdürlüğüne bizzat yapılması gerekiyor. Tüm detaylar aşağıda bulunan kılavuz içerisinde yer alıyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.