Ulaştırma Ülke Geneli Kamu Personel Alımı Başvuruları İŞKUR da

Ulaştırma Ülke Geneli Kamu Personel Alımı Başvuruları İŞKUR da

Ulaştırma Bakanlığı tarafından alımı yapılacağı yayınlanan yeni kamu personel alımı İŞKUR üzerinden başvuruları ile alımlar başladı. İŞKUR başvuru ekranlarında işlemler nasıl yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek?

İŞKUR kamu iş ilanları ile yapılan açıklamalarda Ulaştırma Bakanlığı bünyesine ve Türkiye nin değişik illerinde çalıştırılmak üzere yeni kamu personelleri alımı yapılacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı alımları başvurularına ülke genelinden herkes başvuru yapabilecek.

Alınacak personeller İstanbul, Muğla, Antalya, Kocaeli, Balıkesir, İzmir illeri Ulaştırma Bakanlığı birimlerinde çalıştırılacaklar.

Ulaştırma Bakanlığı İŞKUR üzerinden başvurular ile İstanbul iline 00006329924 İŞKUR iş ilan numarası ile 2 kişi usta gemici ünvanı, Muğla iline 00006329946 iş ilan no ile 1 kişi, Antalya ili iş ilan 00006329996 no ile 1 kişi, Kocaeli iş ilanı 00006330004 no ile 1 kişi, Balıkesir iş ilanı 00006330006 no ile 1 kişi, İzmir iş ilanı 00006330008 no ile 1 kişi alımlarına başvuru yapılması gerekmektedir.

Alınacak personellerde aranan ortak şartlar;

Bölüm şartı olmaksızın önlisans mezunu olması,

2020 KPSS P93 puanının 60 ve üzerinde olması,

Usta Gemici ya da güverte sınıfı üst bir yeterlilikte en az 3 yıl deniz hizmeti olması ve belgelemesi,

Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gereği sertifikalara özellikle stcw sahip olması,

Adayların başvuru son tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olması,

İŞKUR Üzerinden Başvuru Sonrası Mülakatlar

Başvuru yapan adayların sözlü veya uygulamalı sınav uygulamaları İstanbul da yapılacak ve sınavlar ile ilgili duyurular bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden “uab.gov.tr “ yayınlanacak.

Ulaştırma Personel Alımı Başvuruları

Yukarıda belirtilen ortak şartları taşıyan Ulaştırma personel adaylarının 15 Ekim 2021 tarihi sonuna kadar yine yukarıdaki İŞKUR iş ilan numaraları ile başvurularını İŞKUR hizmet merkezlerinden ya da İŞKUR internet sitesi “iş arayan” linki üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum