Türk Akreditasyon Kurumu 8100 TL maaşla sözleşmeli personel alıyor

Türk Akreditasyon Kurumu 8100 TL maaşla sözleşmeli personel alıyor

Kamu kurumu personel alımları içerisinde yeni 8100 TL maaş ile Türk Akreditasyon Kurumu sözleşmeli personel alımı yapıyor. TÜRKAK personel alımı başvuru şartları neler? Başvurular nasıl yapılacak? Yayınlanan kılavuza göre başvurular alınıyor.

Türk Akreditasyon Kurumu(TÜRKAK) tarafından resmi olarak yayınlanan en son kamu personeli alım ilanı ile kurum bünyesine sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacak. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde yapılacak bu kamu alımında alınacak personel KPSS puanı esas alınarak seçilecek.

TÜRKAK Kamu Personel Alımı Genel Bilgileri

TÜRKAK bünyesine alınacak 1 kişi sözleşmeli Bilişim Personeli olarak alınacak olup adaylar sözlü ve uygulamalı sınava tabi olacaklar.

Sözleşmeli Bilişim personeli adaylarının 2019 ve 2020 yılında düzenlenen KPSS sonucu P3 puanının yüzde yetmişi ve beş yıl içinde yapılan yabancı dil sınavından aldığı puanlardan herhangi birinin yüzde otuzu kılavuz alınacak.

TÜRKAK alınacak kadro sayısının 10 katı adayı sözlü ve uygulamalı sınava davet edecek.

TÜRKAK Başvuru Şartları

TÜRKAK personel adaylarının;

Memur olmak için standart genel şartları taşıması,

Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği mezunu olması,

Yazılım ve yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ve yönetimi huşunda ya da büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konularında altı yıl tecrübeye sahip olması,

Personel adaylarının bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olması ve güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemesi,

Adayların muvazzaf askerliklerini tamamlamış ya da askerlik hizmetini ertelemiş, askerlikten muaf ya da yedek sınıfa geçmiş olması şartı bulunmakta.

TÜRKAK Kamu Personel Alımı Başvuruları

TÜRKAK kamu personel alımına başvuracak ve bütün şartları haiz olan adayların 31 Mayıs 2021 tarihinden 14 Haziran 2021 tarihine kadar başvurularını turkak.org internet adresi üzerinden elektronik olarak yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.