TÜBİTAK kamu personeli alımları nasıl oluyor (98 kişi alınacak)

TÜBİTAK kamu personeli alımları nasıl oluyor (98 kişi alınacak)

TÜBİTAK tarafından hangi unvanlarda kamu personeli alımı yapılmaktadır? Şuan yayında 98 kişilik ilan bulunuyor. Adaylarda aranan özel ve genel şartlar nelerdir? Başvuru süreçleri nasıl işlemektedir? Detaylar haberimizde..

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezi (TÜBİTAK) kamu personeli alımı nasıl yapıyor. 98 kişilik ilana kimler başvuru yapabilecek. Sayfa sonunda ayrıca ilan olarak sunulmuştur.

Donanım tasarım mühendisi, yazılım uzmanı (ar-ge uzmanı), yazılım tasarım mühendisi, haberleşme mühendisi, gömülü yazılım mühendisi, ses ve kodek uzmanı, dijital medya/sosyal medya yöneticisi, haber yazarı, metin yazarı, muhabir, video kurgu ve montaj, kameraman ve fotoğrafçı, editör, planlama/saha personeli, grafiker, araştırmacı, teknisyen, teknik ve destek personeli, usta unvanlarında personel alımları yapmaktadır. Peki adaylarda aranan şartlar nelerdir?

TÜBİTAK tarafından alınan personellerin genel olarak teknoloji üzerine olması nedeniyle adaylardan öncelikle bilgisayar veya yazılım konularındaki lisans bölümlerinden mezun olunması, gazetecilik, radyo televizyon veya görsel sanatlarla ilgili lisans bölümlerinden mezun olunması gibi öğrenim şartı beklenmektedir.

Bunun yanı sıra adaylardan bilgisayar ve yazılım hususlarında en az 3 yıllık mesleki tecrübelerinin olması, YDS puanıyla yabancı dilini kanıtlamış olması, T.C. vatandaşı olması, kamudan mahrum olmaması, kesinleşmiş hapis cezasının olmaması, gibi genel ve özel şartlar aranmaktadır. Bu şartları taşıyan adaylar kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlayabilirler. TÜBİTAK tarafından yapılan alımların genel olarak teknoloji, bilgisayar ve yazılım üzerine olması nedeniyle adaylara kurum tarafından sözlü sınav öncesi mesleki uygulama veya teknik değerlendirme yapılabilmektedir.

TÜBİTAK tarafından araştırmacı, teknisyen, teknik ve destek personeli, usta unvanlarında yine teknoloji ve bilişim sistemleri üzerine uzmanlık gerektiren unvanlarda alımlar yapılmaktadır. Bu unvanlardaki alımlar da genel olarak mühendislikler (elektrik-elektronik, bilgisayar, yazılım, makine, kimya, vs) lisans mezunu olunması, unvanlara göre yaş şartları (30, 34, 35 yaşlarını doldurmamış olması) ve mesleki tecrübe şartları (en az 3, 5, 8 yıl gibi) adaylarda aranmaktadır.

Bu tür alımlarda da adaylar kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlamaktadır. Adaylara bu unvanlar için de sözlü, yazılı, uygulamalı veya mesleki teknik değerlendirme yapılabilmektedir.

TÜBİTAK tarafından işçi alımları da İŞKUR aracılığıyla duyurularak yapılabilmektedir. İşçi alımlarında başvuru ve duyuru hususları İŞKUR aracılığıyla yapılırken, personel alımları kura ya da sözlü sınav sonucu kurum tarafından belirlenebilmektedir.

Tüm kamu kurumu ilanlarına anlık ulaşmak için aşağıda bulunan ücretsiz cep uygulamasını indirin.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.