TÜBİTAK 5500 TL maaşlı 77 kamu personeli alımı başvuruları

TÜBİTAK 5500 TL maaşlı 77 kamu personeli alımı başvuruları

TÜBİTAK 5500 TL maaşla 77 kamu personeli alımı başvuruları alınmaya devam ediliyor. TÜBİTAK ilanına kimler nasıl başvuru yapabilecek. TÜBİTAK personel alımı başvuruları hangi tarihte sona erecek.

TÜBİTAK 5500 TL maaşla kamu personeli alımı başvuruları alınmaya devam edilmektedir. TÜBİTAK personel alımı başvuruları ne zamana kadar devam edecek. Kimler bu alıma başvuru yapabilecek.

Başvuru Genel Koşulları

Kamu haklarından yasaklanmamış olması, görevi yapmasına engel hastalığı veya bulaşıcı hastalığı bulunmaması, kasten işlediği bir suçtan dolayı 6 ay ve üzerinde hapis cezası almamış olması, ayda en az 3 en fazla 10 gün çalışmasına engeli olmaması, Ağırlıklı Genel Not Ortalaması + 10.000 / Üniversiteye Yerleştirme Sınavı Sıralaması ≥ 3,20 şartını sağlıyor olması, öğrenin süreci boyunca en fazla bir defa eğitim-öğrenim yılını uzatmış olması, İngilizce dili yeterliliğini girmiş olduğu sınav ile kanıtlamış olması gerekmektedir.

Başvuruların Alınması Nasıl Yapılıyor?

TÜBİTAK internet adresinde bulunan iş başvuru sistemine kayıt yaptırması gerekmektedir. Bu kayıt sonrası adayların referans kodlarını girerek başvuruyu 26 Nisan 2021 günü mesai bitimine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Bir aday en fazla 2 adet pozisyona başvuruda bulunabilecektir.

Başvuru evrakına eklenmesi gereken belgeler neler?

Üniversiteye giriş sınavı sonuç belgesi(ÖSYM onaylı internet çıktısı),

Üniversiteye giriş sınavı yerleştirme belgesi(ÖSYM onaylı internet çıktısı),

Güncel öğrenci belgesi(üniversite veya e devlet üzerinden internet çıktısı),

Ağırlıklı genel not ortalaması resmi ve güncel transkript,

YDS sonuç belgesi,

Güncel özgeçmiş (renkli fotoğraflı, Türkçe, kimlik numarası ve telefon numarasını içerir).

Bu belgeleri tamamlayarak kurumun internet sitesi üzerinden başvurusunu tamamlayan adaylardan sınava girmeye hak kazananlara ilişkin kurum tarafından adayın bildireceği e-mail adresine bildirimde bulunulacağı yazmaktadır. Yine süreçle ilgili gelişme ve duyuruların kurumun resmi internet sitesinden takip edilmesi de ilanda belirtilmiştir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.